Pierwsza część Polish Open 2015 za nami!

Pierwsza część LOTOS Polish Open 2015 za nami!

Ceremonia wręczenia nagród za rywalizację w turnieju Pro-Am zakończyła pierwszą część LOTOS Polish Open 2015. Zwyciężyła drużyna w składzie: Valentino Campione (Pro), Paulina Roszkowska, Paweł Osiak, Kuba Urbański. W poniedziałek, 27 lipca startuje sportowa część turnieju – Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn, w których rywalizować będą profesjonalni zawodnicy ligi Pro Golf Tour z całej Europy.

Golfowe święto w Pętkowicach zostało zainaugurowane w piątek. Rywalizacji o Puchar Prezesa Grupy LOTOS S.A., towarzyszyła piękna, golfowa pogoda.

W turnieju o Puchar Prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A. w kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Joanna Kłos z wynikiem 40 stableford netto zajęła pierwszą pozycję. Za nią uplasowały się Małgorzata Brodowska (39 stableford netto) oraz Danuta Zielińska (38 stableford netto). W klasyfikacji mężczyzn z HCP do 18 zwyciężył Tomasz Wolf, który uzyskał wynik 39 stableford netto. Zaraz za nim znaleźli się: Mirosław Rejnowicz i Mariusz Czerkawski. Wśród mężczyzn z HCP powyżej 18 najlepszy był Wojciech Piskorz (44 stableford netto). Miejsca na podium w tej kategorii wywalczyli także Remigiusz Czerniej i Mateusz Ligocki. Podczas Gali Open, która odbyła się w piątkowy wieczór, wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Turniej Pro-Am, odbywający się w sobotę, był okazją do zweryfikowania umiejętności graczy-amatorów w obliczu wiedzy i doświadczenia profesjonalistów. Mieszane drużyny, składające z przedstawicieli obu grup, walczyły o miejsce na podium do późnego popołudnia. Gra była niezwykle emocjonująca i oprócz trudności pola zawodnicy musieli się także zmierzyć z kapryśną pogodą i silnym wiatrem. W obliczu tak wymagających warunków atmosferycznych najlepiej poradziła sobie drużyna w składzie: Valentino Campione (Pro), Paulina Roszkowska, Paweł Osiak i Kuba Urbański.

Rywalizacja w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski Mężczyzn rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 27 lipca i potrwa aż do środy, 29 lipca 2015 r. Pula nagród w turnieju LOTOS Polish Open 2015 wynosi 120 tys. zł. Do udziału zgłosiło się 95 zawodników z 19 krajów. Spośród nich, aż 26 to reprezentanci Polski, na czele z Mateuszem Gradeckim, dla którego ten rok jest pasmem golfowych sukcesów. Zawodnik wywalczył miejsce w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship -takiego wyniku w tym turnieju nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Czy uda mu się stanąć na podium najważniejszego turnieju w Polsce? Dowiemy się wkrótce.