Wystartował LOTOS Polish Open 2015

Wystartował LOTOS Polish Open 2015

W piątek, 24 lipca wystartowało startuje LOTOS Polish Open 2015. Zmagania profesjonalistów oraz wydarzenia towarzyszące zostaną rozegrane w dniach 24-29 lipca 2015 na polu Sierra Golf Club w Pętkowicach, nieopodal Trójmiasta.

Trzecia edycja turnieju LOTOS Polish Open po raz kolejny została zaliczona do kalendarza ważnych wydarzeń golfowych w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku, zmagania zostały podzielone na dwie części. Weekendowe wydarzenia to przede wszystkim rywalizacja amatorów, którzy będą walczyć o laury w dwóch turniejach towarzyskich. Piątek jest dniem walki o Puchar Prezesa Zarządu Grupy LOTOS, a w sobotę, 25 lipca rozegrany zostanie turniej Pro-Am, który pozwoli sprawdzić umiejętności amatorów w zetknięciu z wiedzą i doświadczeniem profesjonalnych zawodników.
Wraz z początkiem tygodnia pole zostanie opanowane przez profesjonalnych golfistów, którzy do środy będą walczyć o miejsca na podium i nagrody o łącznej wartości 120 tys. zł. Na starcie turnieju, dzięki „dzikim kartom” staną również polscy amatorzy oraz najlepsi zawodowcy. Wśród nich znaleźli się: amatorzy – Mateusz Gradecki, Jan Szmidt jr., Oskar Zaborowski, Jan Piętka; juniorzy – Jakub Szyja, Bartosz Myszka, Philipp Pakosch, Jakub Urbański, Michał Bargenda, Filip Kowalski. Docenieni zostali również Mikołaj Geritz, Karol Oleksa, Tomasz Gajewski i profesjonalista Kamil Tatarczuk. Z ramienia PGA Polska, które dysponowało sześcioma miejscami, stawkę uzupełnią profesjonaliści: Jakub Ossowski, Ian Ashenden, Maksymilian Sałuda, Peter Bronson, Martyn Proctor oraz Thomas Bosco Cwiok. Nie znaleźliśmy wśród juniorów Jakuba Dymeckiego a szkoda, bo jeszcze mamy w pamięci jego wspaniały występ w Szczecin Open. Przynajmniej nie zawstydzi zawodowców :).

W tym roku LOTOS Polish Open jako pierwszy turniej z serii Pro Golf Tour zaliczany jest do Official World Golf Ranking, najważniejszej klasyfikacji w świecie golfa. Dla polskich zawodników jest to ogromna szansa, ponieważ rywalizują w nim najlepsi zawodnicy z całego świata. Do tej pory, aby znaleźć się w systemie, konieczne były występy w turniejach będących przynajmniej na poziomie serii Challange Tour. Dzięki tej zmianie, udział w LOTOS Polish Open to nie tylko wartościowe nagrody, ale także możliwość pozyskania cennych punktów w najważniejszym rankingu golfistów na świecie.

Na profesjonalistów czekają trzy dni sportowych emocji i rywalizacji o dobre wyniki. W ubiegłym roku zwycięzcą turnieju został niemiecki zawodnik, Berni Reiter. Spośród przedstawicieli polskiej reprezentacji najlepiej poradził sobie Adrian Meronk, który ukończył turniej na 5. miejscu.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl