Polskie eliminacje do wielkiego finału Faldo Golf Series rozpoczęte

Polskie eliminacje do wielkiego finału Faldo Golf Series rozpoczęte

Najbardziej utalentowani golfiści młodego pokolenia rozpoczęli rywalizację w Faldo Series Poland Championship 2015, który stanowi eliminację do światowego finału cyklu Faldo Golf Series. Turniej jest rozgrywany na polu Gradi Golf Club w Brzeźnie nieopodal Wrocławia i potrwa do niedzieli.

Na starcie rywalizacji stanęło 73 utalentowanych zawodników w wieku 12-21 lat. W turnieju biorą udział zarówno dziewczyny, jak i chłopcy z Polski, Czech, Słowacji, Austrii, Niemiec
i Anglii. Do Brzeźna przyjechał nawet reprezentant Zjednoczonych Emiratów Arabskich Aryaan Kumar.

Postanowiłem wziąć udział w polskiej edycji Faldo Golf Series, ponieważ chcę sprawdzić swoje umiejętności na tle najlepszych młodych zawodników w Europie. Na co dzień, mieszkam w Dubaju, a w moim kraju nie ma zbyt wielu turniejów na wysokim poziomie.
Co prawda, mamy piękne pola golfowe, ale nie przekłada się to na popularność dyscypliny wśród samych zawodników – powiedział Aryaan Kumar, który po pierwszym dniu jest sklasyfikowany na 10. pozycji w kategorii U16.

W pierwszej rundzie turnieju, poniżej par (71) zagrało dwóch zawodników. Reprezentant Anglii Harry Konig (-1) prowadzi w najważniejszej kategorii U21, a Niemiec Laurids Lohr (-1) przewodzi stawce golfistów U16. Spośród Polaków, najlepiej spisała się Dorota Zalewska (Binowo Park GC), która z wynikiem +7 jest na czele stawki U16 ex aequo ze Słowaczką Katariną Drokarową. Z dobrej strony pokazał się Jan Szmidt Jr (Toya G&CC) – wicelider U21
z wynikiem +1. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji turnieju w kategorii U16, Alejandro Pedryc Ganko (Sobienie Królewskie G&CC) również plasuje się na 2. miejscu (+3).

Juniorski golf ma to siebie, że w przypadku kilkudniowego turnieju, liderzy z pierwszego dnia często nie wytrzymują presji, a ci, którzy rozpoczęli słabiej, szybko odrabiają straty. Jestem pewny, że przed nami jeszcze dużo emocji, ale już po pierwszej rundzie widać, że poziom sportowy jest bardzo wysoki – stwierdził dyrektor turnieju Marcin Moś.

Wyniki:

U21 (chłopcy):
1. Harry Konig (ENG) – 70
2. Jan Szmidt Jr (PL) – 72
3. Wojciech Łoposzko (PL) – 74

U18 (chłopcy):
1. Adam Rehak (SVK) – 75
2. Adam Sangala (SVK) – 80
3. Jakub Matuszek (PL) – 81

U16 (chłopcy):
1. Laurids Lohr (GER) – 70
2. Alejandro Pedryc Ganko (PL) – 74
3. Filip Kowalski (PL) – 75

U21 (dziewczęta):
1. Olga Pracharowa (SVK) – 72
2. Julia Korus (PL) – 76
3. Sara Zmikowa (SVK) – 76
Johana Lunaczkowa (CZE) – 76

U16 (dziewczęta):
1. Katarina Drokarowa (SVK) – 78
Dorota Zalewska (PL) – 78
3. Sara Steflowa (CZE) – 79

Na zdjęciu Aryaan_Kumar_Fot.strzalynafairwayu.pl.JPG

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl