Będą debatować!

Polskie samorządy lokalne zaczynają dostrzegać potencjał inwestowania w ogólnodostępne pola golfowe. Budowane przez gminy obiekty mają być nie tylko otwartym miejscem aktywności fizycznej mieszkańców, ale i narzędziem do promocji regionu, podnoszącym wartość lokalnych gruntów.

W ostatnich latach zrealizowano w Polsce kilka pionierskich inwestycji w ogólnodostępną infrastrukturę golfową, na czele z pierwszym polem sfinansowanym w całości ze środków publicznych – otwartym w 2013 roku „Zawarciem” w Gorzowie Wielkopolskim – 9-dołkowym polem, które powstało na terenie byłego składowiska odpadów. W ślad za Gorzowem idą kolejne miasta, a golf został nawet wpisany w „Strategię rozwoju turystyki w woj. Zachodniopomorskim”.

Czy ta olimpijska dyscyplina ma w Polsce szansę, by zyskać na popularności i stać się narzędziem do aktywizacji sportowej mieszkańców, zagospodarowania nieużytków i promocji regionów? Czy budowa pola może być znacznie tańsza od innych obiektów sportowych?

Te i inne tematy zostaną poruszone na koordynowanej przez Polski Związek Golfa debacie, która odbędzie się 15 października 2015 r. o godz. 14.00 w siedzibie PAP, ul. Bracka 6/8 w Warszawie.

W debacie wezmą udział:
■Pani Dorota Idzi – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki]
■Pan Sławomir Piński – Wojewódzka Rada Ekspertów ds. Turystyki przy Marszałku Województwa Zachodniopomorskiego
■Pan Andrzej Dziuba – Prezydent Miasta Tychy
■Pan Łukasz Marcinkiwicz – Wiceprezydent Miasta Gorzów Wielkopolski
■Prof. dr hab. Marek Kosmala – Katedra Architektury Krajobrazu, SGGW w Warszawie
■Pan Marek Michałowski – Prezes Zarządu Polskiego Związku Golfa
■Pan Marek Zdziebłowski – Prezes Zarządu Klubu Sportowa Polska

Spotkanie poprowadzi red. Krzysztof Rawa.

Debata będzie częścią projektu „Upowszechnianie golfa w Polsce poprzez rozwój ogólnodostępnej infrastruktury golfowej” sfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, nad którym patronat honorowy objął Polski Komitet Olimpijski.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt mailowy pr@pzgolf.pl.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl