Mariusz Talerczyk i jego pierwszy raz!

Mariusz Talerczyk
Trafiłeś!

-Tak, to moje pierwsze hole in one! W golfa gram z małą przerwą ok. 10 lat i wiem, że można grać całe życie i nie trafić. To po prostu szczęście, zwłaszcza gdy ma się jak ja hcp. 22. Na moje dzisiejsze szczęście złożyło się wiele przyczyn, takich jak dobry turniej, przepiękna pogoda, miłe towarzystwo we flajcie i fajne pole.

Jak się to robi?

-Ważne, by być wyluzowanym! Poprzedni dołek ( 13) skreśliłem , 14 zaczynałem jako ostatni, więc wiele się nie spodziewałem chciałem tylko trafić w green. Dołek 14 wcale nie jest łatwy , wokół jest w zasadzie tylko woda. Flaga ustawiona była w odległości 115 metrów. Wziąłem 9 żelazo i uderzyłem. Swing normalny , spadała ,krótkie toczenie i jest!
Jakie to uczucie?

– Dziwne! Normalnie każdy chciałby trafić i pewnie sobie to w jakimś sensie wyobraża, ale to przychodzi jakoś tak niespodziewanie, nie wierzysz i gdy po chwili sobie to uświadamiasz, to w sumie nie wiesz co zrobić. W moim przypadku, to koledzy powiedzieli mi , że piłka wpadała do dołka. Podeszliśmy na green , prosto do dziury i tam była!

To jeszcze powiedz jakimi kijami grasz i jaka to była piłka?

– TaylorMade JetSpeed, piłka to PRO V1 TITLEIST , mam ją zresztą zachowaną na pamiątkę.

Upiekło ci się w barze , nawet podwójnie bo jak wiemy nie masz karty DC?

– W sumie tak, ale na swoją obronę mam fakt, że w barze w Kamieniu nie ma nic na tę okoliczność, poza tym nie przebiłbym Kapitana, bo dobrze przygotował się na swój turniej. Karty istotnie nie mam, ale chyba czas pomyśleć o jej założeniu, kto wie może jeszcze mi się trafi jakiś hole in one. Chciałbym przy okazji podziękować właścicielowi Kamień Country Club za ufundowanie mi nagrody w postaci członkostwa. Bardzo się tą nagrodą ucieszyłem i teraz na pewno będę tam częstym gościem, a Kamień to naprawdę piękne pole i w końcu, to tutaj trafiłem swoje pierwsze Hole in one!
Mamy nadzieję, że nie ostatnie! Gratulujemy wyczynu i życzymy powodzenia w golfowych zmaganiach! MED_0189-038

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl