Trwa XVI Polonia Open by Żywiec.

Stówka z vatem czyli 123 mężczyzn plus akcyza w postaci 10 pań bierze udział w 16 Polonii Open, tym razem na polu Heron Bay Golf Club w Coral Springs na Florydzie. To podobno dobra zmiana. Nowe miejsce, nowe wyzwanie i nowe przeżycie jak powiedział uczestnik turnieju Joe Tokarczyk z Chicago. Zawody rozpoczęły się w środę tradycyjnym uroczystym otwarciem XVI Polonia Open by Żywiec a w czwartek rozpoczęła się regularna bitwa z polem.

Do boju nie stanął mimo przybycia na turniej kandydat na pudło Janusz Bączyk z Trenton w New Jersey, obrońca tytułu i jedyny dwukrotny zwycięzca turnieju, z powodu choroby nie stanął pierwszego dnia na starcie. Wśród uczestników jest i kilka znajomych twarzy z polskich pól za których wyniki redakcja specjalnie trzyma kciuki. Z relacji co bardziej ogranych uczestników wynika, że pole Heron Bay Golf Club jest raczej łatwe i walka toczyć się będzie na putty, bowiem greeny już takie proste nie są. Liczyć się zatem będą precyzja, technika i opanowanie. Na jakąś fantazję ułańską chyba liczyć nie możemy, czyli zwykła nuuuda! 🙂

Chociaż może jednak nie do końca, gdyż mistrz drugich miejsc Michał Poniż zszedł z pola mocno niezadowolony. – Zagrałem 80. Grało mi się dużo gorzej niż wczoraj – powiedział. W fatalnym nastroju był Marek Bidus. – Od 10 lat nie grało mi się tak źle – lamentował. Czyli jednak jest odrobina sprawiedliwości na świecie. 🙂

Po pierwszym dniu na prowadzeniu z wynikiem 72 uderzeń brutto jest zawodnik o zdecydowanie polsko brzmiącym nazwisku Holoviy Anatoliy ( no ostatecznie po dwóch Żywcach można Anatolija zamienić na Anatola i będzie ok.) na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Geritz (75) , a na trzecim Matthew Onik (77). Wśród Pań na prowadzeniu jest Ewa Geritz (87) a tuż za nią z takim samym wynikiem 88 brutto Marzena Gradecka i Brygida Morańska.

Zawodnicy są klasyfikowani w systemie brutto oraz handicapowym netot, pozwalającym na współzawodnictwo graczy o różnym stopniu zaawansowania. Dodatkowo wyłonieni zostaną mistrzowie w kategorii Mid-Amator (35+) oraz Senior (50+). Główni zwycięzcy turnieju wyłaniani są w kategoriach Open, Net, Mid-Amator oraz Senior. Zwycięzcy tradycyjnie otrzymują oprócz nagród prestiżowe marynarki Polonijnych Mistrzów Świata.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl