Ruszyła wegetacja trawy, tłumnie ruszyli także golfiści !

Ruszyła wegetacja trawy, tłumnie ruszyli  także golfiści !

II Turniej Klubowy w tym sezonie zgromadził  na starcie ponad stu, spragnionych zielonych przestrzeni , golfistów.   Piękna, prawdziwie wiosenna  pogoda była tłem dla sportowych  zmagań i iście sielankowego popołudnia.  Pośród gromadnie okupujących klubowy taras golfistów najczęściej, oczywiście oprócz emocjonujących opowieści i relacji ze swojej gry , słychać było wyraźne zadowolenie z  niechybnie już rozpoczętego na dobre sezonu i  wyjątkowo pogodnego oraz ciepłego dnia.    Komplementowano także zmiany na polu.  Nowy  wizerunek jedenastego dołka zdecydowanie poprawił i tak niezwykłe widokowe atrybuty Binowa.  Sądząc po frekwencji sezon zapowiada się imponująco , klub powiększa się z roku na rok a w tym sezonie dodatkowo jego szeregi zasiliła  grupa golfistów z Gorzowa, wybierając mimo wszystko odleglejsze Binowo zamiast Modrego Lasu.0119

Jak na początek sezonu rywalizacja o zwycięstwo była dosyć zacięta a zawodnicy w grupie hcp. 0-12,4 zgotowali organizatorom małą zagwozdkę , otóż musiano wyłonić zwycięzców pośród 4 zawodników z jednakowym wynikiem . Decydowało hcp zawodników jednak o pierwszym miejscu  musiał zadecydować los, bowiem obydwaj pretendenci mieli dokładnie taki sam handycap.  Zadecydowała moneta rzucona przez Janka Galantego.  Wypadła reszka i ostatecznie zwyciężył Mariusz Wojtas , drugie miejsce zdobył Zbigniew Folta a trzecie Leszek Górski.

W grupie 12,5 -24,4 zwyciężył grający od niedawna , ale idący jak burza Tadeusz Olewnik, drugie miejsce zajął Janusz Morawiak a trzecie Paweł Majewski.

W grupie 24,5 -36 zwyciężył obniżający w szaleńczym tempie hcp.  Paweł Puchacz, na drugim miejscu uplasował się Rafał Pietraszyński a na trzecim  Piotr Hofman.

Brutto najlepszym  wynikiem turnieju pochwalić się mogli Szymon Olszewski  i Marek Góra.  O zajęciu pierwszego miejsca zdecydował posiadany handycap i w ten sposób  Szymon zajął pierwsze miejsce a Marek drugie.0191 0177 0149

 

Podczas turnieju uczestnikom wręczono także  nowe wydanie Reguł Gry w Golfa , które dzięki Polskiemu Związkowi Golfa dla wszystkich członków, którzy opłacili  składki w 2015 roku są bezpłatne.

Widok na

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl