Adrian Meronk w składzie drużyny Europy na Palmer Cup

 

Adrian Meronk już po raz drugi z rzędu wystąpi w meczu reprezentacji Europy ze Stanami Zjednoczonymi w ramach Palmer Cup, który jest amatorskim odpowiednikiem słynnego Pucharu Rydera. Turniej odbędzie się w dn. 24-26 czerwca na polu golfowym Formby GC w Anglii.

 

Meronk jest pierwszy Polakiem, który wziął udział w tej prestiżowej rywalizacji. Rok temu Europa musiała uznać wyższość drużyny USA, ale wrocławianin nie przegrał żadnego meczu i był najlepszym zawodnikiem w swojej ekipie. W najbliższy weekend po raz drugi i ostatni zagra w tym turnieju, ponieważ jesienią przechodzi na zawodowstwo.

 

W skład obu drużyn wchodzi dziewięciu najlepszych golfistów młodego pokolenia na świecie. Przed turniejem, organizatorzy przedstawiają ranking zawodników, którzy uzyskali nominację do gry. Rozgrywający najlepszy sezon w karierze Meronk, znalazł się na 4. pozycji i o udział w Palmer Cup 2016 mógł być spokojny, ponieważ pierwsza „szóstka” kwalifikuje się z automatu. Pozostałych trzech wybierają trenerzy.

 

Rywalizacja w Palmer Cup stoi na bardzo wysokim poziomie i dla wszystkich zawodników jest szansą, aby pokazać się szerszej publiczności. Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem mediów oraz kibiców. Tym razem, odbędzie się w Europie, niedaleko Liverpoolu w Anglii, dlatego liczę, że będzie to stanowić nasz atut. Rok temu przegraliśmy z Amerykanami za oceanem. Teraz chcemy zrewanżować się i świętować sukces – powiedział najlepszy polski golfista Adrian Meronk.

 

Polski zawodnik przebywa na Wyspach od ponad tygodnia. Kilka dni temu odniósł największy sukces w historii polskiego golfa, znajdując się w półfinale legendarnego turnieju British Amateur Championship.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl