III edycja Faldo Series Poland Championship

Zakończyła się III edycja Faldo Series Poland Championship

Lucia Hrbikova (SVK), Sara Zrnikova (SVK), Alejandro Petryc (PL), Philipp Pakosh (PL), Jan Szmidt (PL) zwycięzcami III edycji Faldo Series Poland Championship! Tym samym  juniorzy zapewnili sobie udział w wielkim finale, który odbędzie się jesienią w Anglii.

„Przyjeżdżając tutaj po raz trzeci widzę ogromną poprawę, zarówno we frekwencji, jak i w umiejętnościach i wynikach graczy. Bardzo mnie to cieszy” –  powiedział Matthew Faldo, syn słynnego Sir Nicka Faldo, podczas ceremonii wręczenia nagród.

W sumie w turnieju wzięło udział 74 graczy z 5 krajów Europy: Słowacji, Czech, Niemiec, Estonii i Polski. Rywalizacja trwała od środy.

„Nigdy nie można spodziewać się zwycięstwa. Chciałem co prawda wygrać, przygotowywałem się do turnieju należycie i cieszę się, że udało mi się zrealizować założony cel” – mówi Jan Szmidt.

_DSC2844

 

W ramach cyklu Faldo Series rozgrywanych jest 38 turniejów rocznie w 28 różnych krajach na całym świecie, począwszy od Europy,  poprzez  południową Amerykę, Środkowy Wschód i Azję.

Rozgrywki z cyklu Faldo są przepustką do gry w wielkim finale, który odbędzie się na jesieni w Anglii. Wyniki są zaliczane do Światowego Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR).

Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 1996 roku. Pomysłodawcą rozgrywek jest najbardziej utytułowany angielski golfista, były lider światowego rankingu i zwycięzca wielu turniejów na PGA Tour oraz tytułów  wielkoszlemowych – sir Nick Faldo.

Główną ideą Faldo Golf Series  Poland Championship jest stworzenie młodym ludziom w naszym kraju szansy do gry w golfa i rywalizacji na najwyższym światowym poziomie a tym samym wychowanie nowej generacji mistrzów tej dyscypliny.

Faldo Series Poland Championship odbywa się pod patronatem dwóch najważniejszych organizacji golfowych w Polsce, mianowicie: Polskiego Związku Golfa oraz PGA Polska. Po raz kolejny do zaszczytnego grona ambasadorów dołączyli: Jerzy Dudek, Mateusz Kusznierewicz, senator i promotor gry w golfa – Andrzej Person, były prezes PGA Polska i promotor Marek Podstolski oraz znany z kabaretu Ani Mru Mru – Marcin Wójcik.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl