Zawody jakich jeszcze nie było!

Zawody jakich jeszcze nie było!

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie

 

W weekend 3-4 września odbędą się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie. Pasjonaci tej dyscypliny rozegrają turniej na Kalinowych Polach, gdzie na piątym dołku zmierzą się w konkurencji HOLE IN ONE. Na zawodników czekają nagrody o łącznej wartości 250 000 PLN. Wydarzenie wspiera ambasador turnieju, Martyna Mierzwa –pięciokrotna mistrzyni Polski kobiet w golfie.Grę komentować będzie na żywo Jacek Person.Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie_grafika informacyjna

– Bardzo się cieszę, że organizujemy Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie właśnie w tym roku, kiedy po 112 latach dyscyplina ta powróciła do programu olimpijskiego. Podczas zawodów planujemy zgromadzić golfistów-amatorów oraz ich kibiców, dla których szykujemy specjalne atrakcje.– mówi Ireneusz Sęk,współorganizator eventu.

Maksymalna liczba uczestników turnieju to 144 osoby, rejestracja na zawody możliwa jest do 25 sierpnia. Na imprezie pojawią się przedstawiciele różnych pokoleń– nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, warunkiem koniecznym jest jednak posiadanie aktualnej karty HCP lub Zielonej Karty (i potwierdzonego handicapu) oraz…zamiłowanie do gry w golfa. Uczestnikom towarzyszyć mogą kibice, dla których wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny.Organizatorzy przygotowali dla nich wiele zaskakujących rozrywek.

Osoby zainteresowane motoryzacją będą mogły odwiedzić strefy sponsora tytularnego turnieju, BMW Olszowiec. Znajdą tam samochody sportowe i elektryczne, sklep z akcesoriami z kolekcji lifestyle oraz sektor HOLE IN ONE. W tym ostatnim znajdować się będzie nagroda specjalna dla zawodnika, który przy pierwszym uderzeniu trafi do piątego dołka: samochód BMW serii 4 Coupé. Pozostałe atrakcje dla gości to m.in. zabawy ruchowe i taneczne, Discgolf oraz Akademia Golfa – także dla najmłodszych. Pierwszy dzień Mistrzostw zakończy się wieczorną imprezą dla wszystkich zawodników biorących udział w turnieju.

– Golf często kojarzy się z elitarną, zamkniętą na świat grupą… To błąd. Dyscyplina ta jest bardzo otwarta, a sport ten tworzą osoby, do których dołączyć może każdy kto ma na to ochotę – nic prostszego, wystarczy pojawić się na polu golfowym. Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie to szansa na połączenie golfowych pasjonatów z całego regionu, a to naprawdę wielka sprawa! – mówi Martyna Mierzwa, ambasador wydarzenia.

Kwalifikacja zawodników do turnieju nastąpi na podstawie kolejności zgłoszeń.Grę uczestników komentować będzie na miejscu Jacek Person. Zwycięzcy Otwartych Mistrzostw Wielkopolski nagrodzeni zostaną w kilku rozłącznych kategoriach, a łączna wartość nagród wyniesie niemal 250 000 PLN.

Więcej informacji o turnieju dostępnych jest na stronie http://wkgolf2016.pl/ oraz https://www.facebook.com/OtwarteMistrzostwaWielkopolskiwGolfie/.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl