Mateusz Gradecki w amerykańskiej lidze NCAA

Pochodzący z Dolnego Śląska polski golfista Mateusz Gradecki osiągnął znakomity wynik podczas  turnieju Bank of Tennessee Intercollegiate, rozegranego w ramach amerykańskiej akademickiej ligi NCAA. Gradecki zajął w tym turnieju drugie miejsce, osiągając wynik łączny 205 uderzeń, czyli 11 uderzeń poniżej par. Jest to trzeci najlepszy wynik w całej historii turnieju, którego gospodarzem była drużyna Mateusza – Bucs Uniwersytetu East Tennessee.

To wspaniałe uczucie. Zagrałem bardzo dobrze w tym turnieju, a był potencjał by pokusić się o dwa birdie więcej  i historyczny wynik. Bardzo się cieszę, że intensywna praca nad elementami gry, m.in., nad puttowaniem, przynosi rezultaty i daje nadzieję na dobre wyniki w kolejnych startach”, powiedział Mateusz Gradecki.

Występ Mateusza Gradeckiego zasługuje na podkreślenie nie tylko ze względu na wynik, ale też za sposób gry. Z siedmiu ostatnich dołków, aż na pięciu Gradecki osiągnął wynik poniżej par.
„Jestem niezwykle dumny z Mateusza. Osiągnął birdie na czterech z pięciu swoich ostatnich dołków, a niektóre z nich były naprawdę trudne. Mateusz wkłada bardzo dużo pracy i zaangażowania w swoją grę i oglądanie jego znakomitego występu podczas tego turnieju było niezwykle budujące”  powiedział trener drużyny Mateusza Gradeckiego Fred Warren.

Występ podczas tegorocznego Bank of Tennessee Intercollegiate był  jednym z najlepszych startów Mateusza podczas całej jego kariery w lidze NCAA. Jednocześnie jest to kolejny dobry start Gradeckiego w ostatnich tygodniach. Pod koniec września reprezentacja Polski z Mateuszem w składzie zajęła historyczne ósme miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Świata, które odbyły się w Meksyku.

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki to jeden z najbardziej obiecujących zawodników nowego pokolenia golfistów. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych – studiuje zarządzanie sportem na East Tennesee State University. Gra w uniwersyteckiej drużynie The Buccaneers. W 2016 r. wraz z drużyną uniwersytecką ETSU zwyciężył w konferencji południowej prestiżowej ligi akademickiej NCAA.

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat grają na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika.

fot. ETSUBucs.commateusz_gradecki_foto

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl