Adrian Meronk zagra na Mauritiusie

 

Adrian Meronk zagra na Mauritiusie

 

Dla Adriana Meronka mijający rok był bardzo intensywny a także pełen sukcesów.  Na koniec czeka go jeszcze jedno wyzwanie. Na przełomie listopada i grudnia zagra w mocno obsadzonym Mauritius Golf Masters. Dla Meronka będzie to ostatni start w 2016 r.

 

W rywalizacji weźmie udział m.in. jeden z najlepszych francuskich golfistów Alexander Levy. Poza nim będzie można zobaczyć 14 innych czołowych Francuzów. Zaproszenie do gry otrzymało także 15 zawodników z European Tour, Asian Tour czy Sunshine Tour. Dwie „dzikie karty” każdego roku czekają na reprezentantów Mauritiusa.

 

Mauritius Golf Masters odbywa się cykliczne od 2010 r. W pierwszej edycji triumfował Nicolas Colsaerts z Belgii. W dwóch ostatnich bezkonkurencyjny okazał się Anglik Max Orrin, który w tym roku powalczy o trzecie zwycięstwo z rzędu.

 

Ostatnie tygodnie spędziłem na spokojnym treningu w moim klubie Toya Golf&CC. Mam za sobą bardzo intensywny okres, ale postanowiłem skorzystać z zaproszenia od organizatorów. Turniej jest mocno obsadzony. Chciałbym miłym akcentem zakończyć ten udany dla mnie rok. Jak na zawodowca przystało, rywalizację na Mauritiusie traktuję poważnie. Trzeba wykorzystać każdą okazję do sprawdzenia swoich sił na tle europejskiej czołówki i stale podnosić swoje umiejętności – powiedział Adrian Meronk.

 

Przed Adrianem ostatni występ w 2016 r. Turniej odbędzie się w dn. 29 listopada-4 grudnia na polu Four Season GC w Anahicie na Mauritiusie.

 

W przyszłym roku polski golfista ma zagwarantowane siedem startów w Challenge Tour. Cykl rozpocznie się w marcu. Wcześniej, Meronk prawdopodobnie uda się do Portugalii, aby zagrać w tamtejszej lidze zawodowej. Redakcja życzy powodzenia i trzymamy kciuki za Adriana!

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl