Meronk walczy o European Tour!

Meronk walczy o European Tour

 

Adrian Meronk wystąpi w dn. 4-7 listopada 2016 r. w drugiej rundzie Qualifying School na polu Campo de Golf El Saler w Walencji (Hiszpania). Stawką jest m.in. awans do zawodowego cyklu European Tour w przyszłym sezonie. Dla Adriana to jeden z najważniejszych turniejów w tym roku.

 

W październiku Adrian zadebiutował w zawodowym golfie i to od razu w legendarnym Alfred Dunhill Links Championship w ramach cyklu European Tour.  W parze z Johanem Eliaschem, uplasował się wówczas na 2. miejscu w rywalizacji drużynowej. W naszej krótkiej historii golfa nie mieliśmy jeszcze swojego reprezentanta w turnieju o takiej randze.

 

Meronk rozpoczyna walkę o stałe miejsce w European Tour w przyszłym sezonie. Od tego startu  uzależniony jest jego harmonogram startów w przyszłym roku. Celem jest oczywiście awans do najbardziej prestiżowych rozgrywek na Starym Kontynencie. Pierwsza runda kwalifikacji odbyła się we wrześniu, ale Meronk mógł ją pominąć ze względu na wysoką pozycję rankingową w rankingu WAGR (Światowy Ranking Golfistów-Amatorów). Przed przejściem na zawodowstwo, Polak był ósmym amatorem na świecie.

 

W ramach drugiej rundy Q School, w Hiszpanii odbędą się cztery turnieje kwalifikacyjne. W kolejnym, finałowym etapie znajdzie się ok. 80 najlepszych zawodników. Meronk wystąpi na polu Campo de Golf El Saler w Walencji. Obiekt położony nad brzegiem Morza Śródziemnego jest bardzo wymagający, a w przeszłości gościł już turnieje rangi European Tour.

 

Przez ostatnie tygodnie koncentrowałem się wyłącznie na starcie w Walencji. Trenowałem bardzo ciężko z nadzieją, że kolejny szczyt formy osiągnę właśnie na początku listopada. Najbliższy turniej ma dla mnie niezwykle istotne znaczenie. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, w przyszłym sezonie na stałe zagoszczę w European Tour i taki mam teraz cel. Jadę do Hiszpanii z konkretnym zadaniem do wykonania – powiedział  0008Adrian Meronk.

 

Turniej drugiej rundy Q School w Walencji z udziałem Meronka odbędzie się w dn. 4-7 listopada br. Trzecia, a zarazem finałowa runda zostanie rozegrana w dn. 12-17 listopada na polu PGA Catalunya. Stawką będzie bezpośredni awans do European Tour 2017.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl