II Turniej Klubowy Kamień Country Club

Po ustaniu durnowatej, deszczowo-śniegowej pogody, gdy w końcu nadeszła wiosna i mogliśmy wreszcie zagrać bez kurtek, ba nawet w krótkim rękawku, dzień 13 maja okazał się zupełnie przyjemnym dniem! Drugi turniej klubowy w KCC, zgromadził może nie porażającą ilość uczestników, ale jak wiadomo nie ilość się liczy a jakość i tej wersji się trzymajmy! Było jak zwykle miło i smacznie. Smacznie, bo to chyba jedyne pole gdzie podczas turnieju uczestników wita się śniadaniem, a tym którzy jeszcze nie znają smaku słynnego kamieńskiego twarogu z czystym sumieniem, go polecamy! Turniej przebiegł tak jak powinien, czyli sprawnie i w przyjaznej formule Stb.  Jak na początek, było nie było, mocno spóźnionej wiosny przystało! Graliśmy w w formule Stb. netto w grupach hcp 0-18 i 18 – 36, dodatkowo łączna brutto. W kuluarach podsłuchaliśmy małe dąsy Pań, które chętnie widziałyby dodatkową kategorię Pań, co poddajemy pod rozwagę na przyszłość organizatorom …

W kategorii Stb. 0-18  netto bezkonkurencyjny, okazał się idący ostatnio jak burza Roman Rogoziński ( BP), który zdobywszy 37 pkt. pozbawił złudzeń pozostałych uczestników turnieju. Drugie miejsce z ledwie 33 pkt. zdobył Zbigniew Folta (SGC) , a trzecie Andrzej Szmit ( GKG Zawarcie).

W grupie 18,1-36 pierwsze miejsce zdobył Witold Rojek i tu ciekawostka, bowiem Pan Witold, członek Konińskiego Klubu Golfowego właśnie w tym turnieju debiutował. Jak powiedział, to jego pierwszy turniej na dużym polu! Dodajmy jeszcze, że startował z hcp 54, jednak liczony był z 36 i mimo to zdobył 39 pkt.! Drugie miejsce zdobył Janusz Morawiak (37) z binowskiego klubu a trzecie gospodarz Roger Jansson. Jak na gospodarza przystało, Roger rezygnując z nagród rzeczowych przekazał je na losowanie wśród uczestników turnieju, pozostawiając sobie tylko pamiątkowe trofeum. Rolę losującej sierotki pełniła Agnieszka Ostrowska, której zwycięzcy losowania Mariusz Warzyński i Roman Lampart mogli podziękować.     

W kategorii bruto bezapelacyjnie zwyciężył Paweł Grzelak (BP) w Stb. osiągając 27 pkt. a w brutto Stroke Play 82 uderzenia!

Redakcja sugeruje, by powrócić do dobrych obyczajów i przywrócić dystansowe słupki na polu, których brak dosyć boleśnie odczuliśmy! 🙂

Więcej zdjęć z turnieju tutaj

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl