Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie

Trwają zapisy na drugą edycję turnieju Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie.

W weekend 2-3 września już po raz drugi miłośnicy golfa będą mieli okazję rywalizować na Kalinowych Polach w ramach Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. Gracze zmierzą się m.in. w konkurencji HOLE IN ONE, w której nagrodę specjalną stanowi samochód marki BMW ufundowany przez sponsora tytularnego turnieju, BMW Olszowiec.

Podobnie jak w zeszłym roku, w wydarzeniu weźmie udział niemal 150 golfistów z Wielkopolski i nie tylko. Ich kwalifikacja nastąpi na podstawie kolejności zgłoszeń i płatności. Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest:

  • członkostwo w PZG i posiadanie aktualnej karty HCP lub
  • posiadanie aktualnej karty HCP wydanej przez inny narodowy związek lub federację golfa lub
  • posiadanie Zielonej Karty oraz potwierdzonego HCP przez klub macierzysty

Zapisy trwają do 28 sierpnia.

Można ich dokonać na oficjalnej stronie internetowej turnieju www.wkgolf2017/zapisy.pl, za pośrednictwem strony Polskiego Związku Golfowego oraz w Kalinowych Polach w recepcji. Dla kibiców wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Do najbardziej emocjonujących elementów rozgrywek należeć będzie z pewnością konkurencja HOLE IN ONE. Fundatorem nagrody jest sponsor tytularny wydarzenia, BMW Olszowiec. Pierwszy dzień Mistrzostw zakończy się wieczorną imprezą dla wszystkich zawodników  biorących udział w turnieju. Kibice obecni podczas zawodów również znajdą dla siebie coś specjalnego – to właśnie dla nich na Kalinowych Polach przygotowane zostaną tematyczne strefy rozrywkowe.

Zwycięzcy Otwartych Mistrzostw Wielkopolski nagrodzeni zostaną w kilku kategoriach: Mistrzowskiej Stroke Play Brutto Kobiet / Mężczyzn / Juniorów oraz Stableford Netto na podstawie ¾ HCP Kobiet i Mężczyzn / Juniorów. Łączna pulanagród wyniesie około250 000 PLN. Turniej rozgrywany będzie zgodnie z Regułami Golfa zatwierdzonymi przez Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews oraz zgodnie z regułami lokalnymi zatwierdzonymi przez Komitet Zawodów.

Więcej informacji o zawodach dostępnych jest na stronie http://wkgolf2017.pl/

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl