Mistrz Wielkopolski wyłoniony!

Mistrz Wielkopolski wyłoniony!

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie

 

W miniony weekend na Kalinowych Polach już po raz drugi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. Turniej cieszył się sporą frekwencją  a 120 uczestników walczyło  o nagrody warte blisko 250 000 zł. Wydarzenie komentował Tomasz Zembrowski, a ambasadorem turnieju była Martyna Mierzwa.

Pierwszego dnia Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Golfie zawodnicy mieli okazję zmierzyć się nie tylko z polem, ale także w konkurencjach dodatkowych. Do najważniejszych należał oczywiście ten na piątym dołku! Każdy miał szansę trafiając Hole in One, wyjechać z Kalinowych Pól samochodem marki BMW 430i xDrive Gran Coupé Model M Sport. W tym roku – podobnie jak w poprzednim – niestety żaden z graczy nie miał szczęścia.

 Hole in One, Longest Drive, Nearest to the Pin i Putting Green. Konkursy zorganizowano na dołkach sponsorskich oraz w pobliżu domku klubowego. Było tego naprawdę sporo a nagrody w postaci voucherów rabatowych ufundowali partnerzy wydarzenia – Pitty Style, Candeo Clinic Poznań, JLSW, Taylor Made, Grecos Holiday, Core Clinic oraz Trzaskowo Golf Club.

Ostatnią konkurencją, w której uczestnicy turnieju brali udział pierwszego dnia zawodów był konkurs na Putting Greenie. W tym roku było jeszcze trudniej. Wygrywał zawodnik, który uzyskał najlepszy wynik z trzech trafień. Najlepszy w tej konkurencji okazał się zeszłoroczny Mistrz Wielkopolski Juniorów, Kamil Nowak.

Poza rywalizacją sportową, przez cały czas trwania turnieju dla uczestników oraz zaproszonych gości dostępne były strefy rozrywki i chilloutu.

W ciągu dwóch dni mistrzostw odbyło się ponad 60 startów zawodników z Wielkopolski i nie tylko. Zawodnicy rywalizowali w kilku rozłącznych kategoriach.

Finalnie drugiego dnia na podium uplasowali się:

 1. Kategoria MISTRZOWSKA – Stroke Play Brutto – Mężczyźni
  • Mistrz Wielkopolski Grzegorz Gawroński
  • Vice-Mistrz Wielkopolski Ireneusz Sęk
  • II Vice-Mistrz Wielkopolski Robert Karbowniczek
 2. Kategoria MISTRZOWSKA – Stroke Play Brutto – Kobiety
  • Mistrzyni Wielkopolski Oksana Wojtkiewicz
  • Vice-Mistrzyni Wielkopolski Marianna Duczmal
  • II Vice-Mistrzyni Wielkopolski Natalia Vogler
 3. Kategoria MISTRZOWSKA – Stroke Play Brutto – Juniorzy
  • Mistrz Wielkopolski Juniorów Kamil Nowak
 4. Kategoria łączna Stableford Netto na podstawie ¾ HCP – Kobiety i Mężczyźni
  • I Miejsce Stableford Netto Marian Rozrażewski
  • II Miejsce Stableford Netto Michał Rypiński
  • III Miejsce Stableford Netto Grzegorz Ramos
 5. Kategoria Stableford Netto na podstawie ¾ HCP – Juniorzy
 • Najlepszy Junior Stableford Netto Emil Rudiak

 

Zdjęcia z turnieju tutaj

Zapisz

Zapisz

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl