25-LECIE PZG: TYLKO DO 15.01 MOŻNA SKŁADAĆ PROPOZYCJE OSÓB DO JUBILEUSZOWYCH ODZNACZEŃ.

25-LECIE PZG: TYLKO DO 15.01 MOŻNA SKŁADAĆ PROPOZYCJE OSÓB DO JUBILEUSZOWYCH ODZNACZEŃ.

Pewnie także dostaliście taki email z systemu PZG Eagle.
Tylko po co? Skoro na stronie PZG jest napisane, że…
Uprawnionymi do zgłaszania kandydatur są, oprócz Zarządu PZG i członków Kapituły, władze klubów golfowych, PGA Polska oraz Członkowie Wspierający PZG. Przesłane wnioski zgłoszeniowe zostaną ocenione przez Kapitułę, która następnie wystąpi do Zarządu PZG o przyznanie wybranych osobom następujących odznaczeń:
1) medali na 25-lecie PZG;
oraz
2) odznaki „Za zasługi dla Sportu” nadawanej przez Ministra Sportu i Turystyki – osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością i uzyskującym wybitne osiągnięcia w działalności w zakresie sportu.”

Właściwie nic wielkiego, jest okazja – trzeba coś komu dać 🙂 , jednak wniknąwszy nieco bardziej w treść wniosku zacząłem się zastanawiać nad…
no właśnie np. nad kategoriami MENADŻER, PROMOTOR, DZIAŁACZ SPOŁECZNY, SPORTOWIEC, TRENER, INNA (JAKA)

“Zadaniem Kapituły będzie nagrodzenie, spośród zgłoszonych kandydatur, osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju polskiego golfa. W jej składzie znaleźli się reprezentanci różnych regionów Polski, a także, zachowując parytet, przedstawiciele golfa kobiecego, seniorskiego i zawodowego.”

Parytetu nawet nie będę poruszał, bo mam o takich “pomysłach” swoje zdanie!
Natomiast zacząłem zastanawiać nad kategoriami i właściwie do promotora i działacza społecznego nie mam zastrzeżeń, ale cała reszta w sumie to zawody, wyłączywszy inną (bo nieokreśloną) i sportowca Amatora, a taki w zasadzie …. no ewentualnie powiedzmy. Ja bym napisał za osiągnięcia sportowe – ale i tak wiemy, że powinien wygrać Adrian Meronk i jeżeli może być więcej osób w tej kategorii, to możemy podumać dalej. Pamiętajmy jednak, że ma to mieć przełożenie na “szczególne zasłużenie dla rozwoju polskiego golfa”!
Ja uważam, że najbardziej zasłużeni dla rozwoju Polskiego golfa są po prostu właściciele pól golfowych a w przypadku jakiś pól komunalnych – organizatorzy i twórcy takowych przybytków! Chociaż tak właściwie prawie wszyscy robią to dla kasy. Prawie! I tych nieczerpiących z tego korzyści powinno się wyróżniać szczególnie! Pozostaje jeszcze tylko pytanie czy się taką działalnością przysłużyli na tyle znacząco, by zostać wyróżnionym?
Kolejnym zagadnieniem jest sam wniosek, którego wypełnienie właściwie nie pozostawia możliwości wypełnienia go bez kontaktu z kandydatem , co w pewnym sensie stawia w nieco niezręcznej sytuacji obydwóch zainteresowanych :).

Jak inaczej można się dowiedzieć O POSIADANYCH PRZEZ KANDYDATA ODZNACZENIACH I ODZNAKACH (PODAĆ RODZAJ, STOPIEŃ I ROK PRZYZNANIA) ?
Sądzę, że niejednokrotnie sami odznaczeni nie potrafią sobie takich faktów przypomnieć :).

W kwestii formalnej  – formułka
“Uroczyste nagrodzenie laureatów odbędzie się podczas Gali Polskiego Golfa pod koniec maja przyszłego roku.” była aktualna jeszcze w grudniu 2017 r. Informacja rozesłana 4 stycznia zmienia zasadniczo termin uroczystości.  Na koniec chciałbym zwrócić uwagę, że Warszawa nie jest pępkiem świata i na 5 imprez o podobnym charakterze, tylko jedna odbyła się we Wrocławiu! Piszę o pięciu, chociaż na stronie PZG znalazłem informacje tylko o czterech. Zapomniano o 10 rocznicy, ale to taki drobiazg, dawno temu to było i bez Galii! 🙂

Wprawdzie nalazłem informację o turnieju jubileuszowym który ma się odbyć w First Warsaw G&CC , ale ani słowa niestety gdzie odbędzie się owa GALA , kto może w niej i na jakich zasadach uczestniczyć. Chciałbym zauważyć, że jednak nie wszyscy mieszkają w Warszawie a niektórzy nawet muszą sobie jakiś nocleg zarezerwować. Rozumiem. że miejsce nie jest jeszcze ustalone, więc…
może warto drodzy decydenci czasami wyjechać poza stolicę i dać zarobić jakiemuś polu na organizacji takiej GALI . Jest przecież wiele takich kompleksów golfowych, które to spokojnie udźwigną.

I tak jeszcze jak już o decyzjach mowa, to co do podejmowania ich i sprawowania władzy, to wiem jak ciężko się taką “kochaną władzuchną” dzielić, jednak od czasu jak wynaleziono Internet i skoro jest on już tak powszechny, to naprawdę nie widzę problemu, by pewne decyzje ważne i dotyczące ogółu golfistów, podejmować oraz weryfikować np. przy pomocy głosowania internetowego. Jest to do zrobienia. Oczywiście Kowalski czy Nowak, nie są członkami PZG, ale gdy przychodzi do płacenia składek, to niejako jednak są! Nie wiem, co stoi na przeszkodzie, by zrobić w końcu porządek i sprawić aby każdy PŁATNIK składek miał w końcu jakiś realny wpływ na pewne decyzje! Czasy się zmieniają i należałoby za nimi nadążać. Oczywiście DEMOKRATYCZNIE!

Podczas poprzedniej Gali z okazji 20-lecia PZG, Prezes powiedział – wyszliśmy z wieku juniorskiego i weszliśmy w dorosły. Panie Prezesie skoro jesteśmy dorośli a nawet starsi o te 5 lat – to może już czas nam zaufać?

 

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl