Znakomity debiut Mateusza Gradeckiego

Znakomity debiut Mateusza Gradeckiego w Pro Golf Tour!

Polak zajął szóste miejsce w pierwszym turnieju swojej zawodowej kariery!

Mateusz Gradecki, jeden z najbardziej utalentowanych polskich golfistów zakończył swój pierwszy turniej w zawodowej karierze. W rozgrywanym w egipskim Ain Sokhna turnieju profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour, Gradecki zajął znakomite 6 miejsce z wynikiem -3. Polak od pierwszej rundy utrzymywał się w ścisłej czołówce turnieju, obejmując nawet prowadzenie po wczorajszej, drugiej rundzie zawodów.

„Red Sea Egyptian Classic 2018 to pierwszy turniej, w którym startowałem jako zawodowiec. Miejsce w ścisłej czołówce jest motywacją przed kolejnymi startami i daje mi świadomość, że jestem na nie gotowy. Dziękuję za wsparcie kibicom i mam nadzieję, że dalej będą trzymali za mnie kciuki! Już za 4 dni startuję w kolejnym turnieju cyklu, Red Sea AinSokhna Classic  i pojawię się tam mocniejszy i  bogatszy o cenne doświadczenia!” –  powiedział Mateusz Gradecki.

Do ukończenia gry Mateuszowi wystarczyło łącznie 213 uderzeń(odpowiednio 67, 70 i 76 w kolejnych rundach), jedenastokrotnie zaliczył też tzw. birdie.

Gradecki jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich golfistów, ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim. Od stycznia 2018 jest graczem zawodowym.

Gradecki jest też jednym z liderów polskiej reprezentacji w golfie, która w 2016 roku znalazła się w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Świata, rozgrywanych w Meksyku.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl