Zima nie trwa wiecznie, przygotowania do sezonu czas zacząć.

Zima nie trwa wiecznie, przygotowania do sezonu czas zacząć.

 Golf jest sportem, co dla golfistów jest oczywiste a w nie golfistach zawsze budzi uśmieszek powątpiewania. Jako trener golfa, powiem wprost, konsekwencją powyższego faktu jest to, że aby mieć wyniki trzeba trenować. Mamy środek zimy, to dobry czas na rozpoczęcie przygotowań do sezonu. Ja w tej chwili doskonalę wydolność tlenową, chodząc na długie spacery i biegając na ile aparat ruchowy pozwoli. Korzystam też z ćwiczeń na siłowni. Jest to głównie trening funkcjonalny i ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa i kończyn. Drugim elementem jest trening techniczny, który można wykonywać nawet w domu. Na przykład puttowanie na macie przed telewizorem, polepszy ścieżkę prowadzenie puttera, czucie i pewność puttowania.

 Jeżeli ktoś ma dostęp do symulatora to zima jest właśnie tym okresem, kiedy można coś poprawić we własnym swingu, nie narażając się na obniżkę rezultatów podczas gry turniejowej w sezonie. Na symulatorze polecam opcje: driving rangę lub chipping/pitching. Korzystając z informacji na temat lotu piłki, można naprawdę mocno poprawić jakość uderzeń. Grać na symulowanym polu można jedynie na koniec treningu dla rozrywki. Osobiście nie spotkałem symulatora, który by “nie oszukiwał” to znaczy nie dawał dobrych uderzeń za kiksy a czasem odwrotnie, nie uwzględniał “magic shotów” bo akurat tego strzału nie przeczyta. Niezależnie od pomysłu, zachęcam do sensownych ćwiczeń, które przygotują naszą formę na przyjście wiosny.

Ostatnim doskonale elementem przygotowującym golfistę do kwietniowego wyjścia na pole golfowe jest trening w “ciepłym kraju”.

Mam przygotowaną propozycje wyjazdu na Cypr do Ośrodka Korineum w dniach 6-13 marca 2018 roku. Termin jest tak pomyślany, aby optymalnie spiąć cykl zimowych przygotowań. W programie wyjazdu 5 rund golfa i 10 godzin ćwiczeń przygotowania startowego, w których będziemy się koncentrować na poprawie tych elementów, które poprawiają wynik gry.

Szczegóły i informacja tutaj .

Serdecznie polecam, Jerzy Dutczak – head pro Kamień Country Club.

kilka zdjęć z naszych podróży na Cypr jest tutaj.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl