Gradecki w czołówce turnieju w Casablance!

Mateusz Gradecki w czołówce turnieju w Casablance!

Po pierwszych dwóch turniejach rozegranych w Egipcie, cykl zawodów Pro Golf Tour przeniósł się do Maroka. Mateusz Gradecki zakończył Open Prestigia 2018 na 5 miejscu z wynikiem 208 uderzeń (-7).

„Pomimo trudnych warunków pogodowych, rozegrałem trzy dobre i równe rundy, które pozwoliły mi po raz kolejny zająć wysokie miejsce w turnieju serii Pro Golf Tour. To mój pierwszy sezon w roli zawodowego golfisty, więc ta powtarzalność, umiejętność utrzymania dobrego rytmu gry i kontrolowania wyniku, bardzo mnie cieszy. W czwartek, 8 lutego rozpoczynam kolejny turniej Open Casa Green Golf 2018 również rozgrywany w Casablance. Dlatego zostaję na miejscu i przygotowuję się do rywalizacji. Trzymajcie kciuki!”  powiedział Mateusz Gradecki.

Dobry występ Mateusza w ostatnim turnieju podkreśla też Filip Naglak, profesjonalny trener golfa, były trener reprezentacji Polski juniorów, który podczas Open Prestigia 2018 pełnił rolę caddiego Mateusza.

„Mateusz przez cały turniej grał bardzo równo, a co najważniejsze wykazywał się coraz większą dojrzałością zawodniczą. Widać, że czuje się w Pro Golf Tour coraz swobodniej i jest w stanie rywalizować ze wszystkimi. Turniej nie był łatwy z powodu pogody, która stała pod znakiem deszczu, chłodu i wiatru, co miało wpływ na podejmowane decyzje i strategię gry. Przez 3 dni Mateusz grał bardzo dobrze, a jego krótka gra jest wręcz znakomita. W finałowym dniu świetnie puttował co pozwoliło mu na uzyskanie jednego z najniższych wyników dnia. Myślę, że na jego wynik duży wpływ miała obecność psychologa sportowego Dariusza Nowickiego, który codziennie przeprowadzał sesje z Mateuszem. Co wieczór Mateusz, Dariusz i ja wspólnie omawialiśmy najważniejsze wydarzenia dnia z perspektyw gracza, caddiego i zewnętrznego obserwatora. Jutro następny turniej na polu, które Mateuszowi odpowiada jeszcze bardziej. Teraz czas na odpoczynek, końcowe podsumowania i na delikatne sprawdzenie pewnych elementów, które mogą być jeszcze lepsze” powiedział Filip Naglak.

Open Casa Green Golf 2018 odbędzie się w dniach 8-10 lutego na polach Casa Green Golf Club oraz Palmeraie Country Club w Casablance. Oprócz Mateusza Gradeckiego w turnieju weźmie udział jeszcze 3 polskich zawodników: Grzegorz Zieliński, Jakub Piotrowski i Adrian Kaczała.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl