Mistrzostwa Regionu – Zachód 2018

Doskonale przygotowane pole golfowe Amber Baltic było gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Regionu Zachodniego, w których udział zapowiedziało 80 osób. Ostatecznie w zawodach wystartowało nieco ponad 70 graczy a trzydniową walkę zakończyło 58 uczestników. Rezygnacje w  większości spowodowane były panującą w regionie “epidemią” zakażeń układu pokarmowego, na tyle agresywną, że dotarła również na pole golfowe. W pierwszy dzień mieliśmy nawet wizytę pogotowia ratunkowego, które zabrało jednego z uczestników. Pogoda była znośna – znośna, dlatego że mimo słonecznej pogody było dość zimno.  Wiał prawie lodowaty wiatr i dopiero w ostatni dzień zawodów pogoda poprawiła i było już cieplej. Ogólnie atmosfera podczas turnieju była prawie jak za “dawnych dobrych czasów” o czym przypominały wystawione w “nowej” aranżacji pomieszczenia klubowego, fotografie sprzed 20 lat!  Mogliśmy zaobserwować wiele zmian w budynku klubowym od pomieszczenia recepcji, poprzez zupełnie nowe toalety po bar! Przeniesienie baru na lewa stronę schodów poskutkowało powiększeniem sali klubowej oraz “ożyciem” tarasu od strony 18 greenu, z którego po przecinkach zieleni doskonale widać kończących grę graczy. Zapewne niedługo stanie się  on ulubionym miejscem członków “loży szyderców” komentujących, zwłaszcza w promieniach zachodzącego słońca, niekoniecznie dobre zagrania zawodników. Zdecydowanie korzystniej wygląda odnowiona sala na piętrze, którą odmalowano i wymieniono wykładzinę i co najważniejsze zniknęły dwudziestoletnie, przygnębiające, ohydne zasłonki z okien, przez co jest więcej światła i bardziej przestronnie. Resztę zmian najlepiej ocenić samemu wybierając się na to “kultowe” przecież pole.

Turniej odbył się sprawnie mimo obaw niektórych uczestników, którzy spodziewali się korków widząc w pierwszy dzień autobus grupy golfistów z Danii, jednak organizatorzy zorganizowali to na tyle sprytnie, że grupa ta była właściwie niewidoczna dla turnieju.     

Pierwszy i nie do pokonania brutto w klasyfikacji mężczyzn był jr Jan Szmidt (Toya GC) z wynikiem 210 (-6). O 3 uderzenia więcej (213) zagrał Szwed David Lundgren (Vasatorp GC) a o 4 uderzenia Philipp Pakosch (Sobienie Królewskie GC), którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

 

 W kategorii netto zwyciężył Marzec Piotr ( Przytok GC) z wynikiem 211, drugi był Krzysztof Kolasiński ( BP) 213 a trzeci Michał Pigulski 214 ( Kalinowe Pola GC)

Podium golfistek zdominowały trzy panie zarówno w kategorii brutto jak i netto!

Najlepszy wynik brutto uzyskała Julia Woźniak (266) z Lisiej Polany drugi reprezentantka Toyi Beata Szmidt  (277) a trzeci Anette Jaklund z Zawarcia  (281).

W kategorii netto liderką niezmiennie była Julia Woźniak (224) a pozostałe panie zamieniły się tylko miejscami i tym razem Anette Jaklund (230) była druga a Beata Szmidt (232) trzecia.

Możemy śmiało napisać, że najbardziej utytułowaną rodziną turnieju była rodzina Szmidt, a najwięcej pucharów, bo po dwa zdobyły Panie!

Więcej zdjęć tutaj

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl