Przekraczanie granic 100/90/80 z Golfem

Ćwicz z głową

Jeśli twoje wyniki nie zmieniają się od dłuższego czasu, to najwyższy czas skupić się nad treningiem i zacząć ćwiczyć według planu.

 

Czyż nie byłoby miło, gdybyś mógł stać się lepszym graczem, po prostu grając dużo i często w golfa? W rzeczywistości jednak jest tak, że musisz ćwiczyć określone zagrania, aby twoja gra i wyniki były lepsze. Ale możesz skrócić czas treningu do minimum poprzez zaplanowanie go. Upewnij się, że ćwiczysz prawidłowo. Nie wybijaj po prostu piłek na drivingu, skup się na rzeczach, które mają największy wpływ na grę i wyniki na polu.

Aby polepszyć wyniki na polu w jak najkrótszym czasie nieważne czy grasz 105, czy 85 ćwicz krótką grę. Osoby z wysokim handicapem muszą pracować nad fundamentalnymi rzeczami (uchwytem, postawą, celowaniem i zachowaniem przed uderzeniem) oraz nad wyczuciem odległości przy puttowaniu. Golfiści, którzy pole przechodzą w dziewięćdziesięciu kilku uderzeniach, powinni ćwiczyć trudne i niewygodne zagrania, a także starać się być bardziej konsekwentni na polu. Gracze, którzy dążą do osiągnięcia poniżej 80 uderzeń w rundzie, muszą zwiększyć częstotliwość grania birdie, kończąc dołki dobrą krótką grą z okolic greenu. Najlepszą drogą do tego jest doskonalenie chipowania i uderzeń z bunkra. Praca nad odpowiednim swingiem i jego podstawowymi elementami, takim jak ruch kija, przenoszenie ciężaru ciała, postawa i obrót ramion, jest kluczowa dla wszystkich graczy. W dalszej części przedstawiamy plany treningów dla golfistów na każdym poziomie.

 

Przełamywanie setki

 

Skup się na podstawach

Opanuj podstawy uchwytu,

postawy i celowania,

abyś robił to mechanicznie

i naturalnie za każdym razem.

 

Sprawdź swój swing w lustrze

Rozpocznij trening, ćwicząc swing przed lustrem na drivingu albo w domu. Sprawdź pozycję swego ciała i kija w tych kluczowych momentach swingu: połowa drogi do tyłu, szczytowa pozycja kija w swingu, powrotna droga na dół, uderzenie, zakończenie swingu. Dzięki temu, gdy wybierzesz się na driving, aby wybić trochę piłek, będziesz mógł się skoncentrować bardziej na swoim celu niż na podstawach swingu.

Ćwicz swoje przygotowanie do uderzenia

Przed każdym uderzeniem, które wykonujesz, stań krok lub dwa za piłką i wybierz cel przed nią, następnie ustaw się równolegle do zapamiętanej linii celu. Powtarzaj to ćwiczenie, aż stanie się automatyczne zarówno na drivingu, jak i podczas gry.

 

 

TWÓJ PLAN ĆWICZEŃ

* Poświęć przynajmniej 2 godziny w tygodniu na ćwiczenia. 60 proc. czasu przeznacz na trenowanie długich uderzeń, 40 – na krótką grę.

* Nie używaj wciąż tylko jednego czy dwóch kijów na drivingu. Ćwicz uderzenia każdym kijem ze swojej torby, aby wyrobić pewność siebie przy uderzaniu dowolnym kijem.

* Skup się na treningu swojej krótkiej gry na putting greenie. Zwłaszcza na kontroli i wyczuciu odległości. Wypracuj sobie siłę i długość zamachu, abyś był pewien dystansu na 3-, 5- i 10-metrowe putty.

* Pamiętaj o ćwiczeniu różnych pozycji przy uderzaniu woodem i ironem. Przy uderzaniu driverem i trójką woodem powinieneś mieć szeroki swing. Grając żelazami, zachowaj bardziej ostry kąt pomiędzy rękami a ciałem i stań bliżej piłki niż w przypadku używania drewien.

 

Przełamywanie dziewięćdziesiątki

 

Uzyskaj dystans i dokładność

Pracuj nad konsekwencją poza tee,

czystymi drugimi uderzeniami

i poprawnym podejściem.

 

Ćwicz na zatłoczonym driving range’u.

Trema i zdenerwowanie podczas uderzania z tee mogą zepsuć naprawdę dobrą rundę. Nie bój się ludzi! Ćwicz w pobliżu innych golfistów. Nauczysz się skupienia, koncentracji, a widzowie już nie będą odciągali twojej uwagi podczas turnieju.

Uderzaj piłkę z każdego położenia

Na polu czy drivingu upuść piłkę na trawę i uderzaj ją bez poprawiania jej pozycji. Bądź pewny siebie i uderzaj z divotów, szczelin i trudnych miejsc. Dzięki temu nauczysz się, jak piłka reaguje i jak dostosować swoją pozycję czy swing oraz który wybrać kij, aby podczas gry nie tracić punktów, gdy piłka leży w nieciekawym miejscu.

 

 

TWÓJ PLAN ĆWICZEŃ

* Ćwicz 3 godziny tygodniowo; połowę czasu przeznacz na długie zagrania, a drugą połowę na krótką grę.

* Skup się na doskonaleniu pitchów z odległości 20-80 m. Gdy staniesz się precyzyjniejszy, częściej będziesz robił para.

* Ćwicz rozgrywanie dołków par 3 poprzez granie na różnych dołkach (greenach). Staraj się położyć piłkę do 3 m od dołka.

* Pracuj nad poprawą szybkości swingu, aby uzyskać dłuższe uderzenia. Machaj kijem do tyłu i do przodu dziesięć razy z rzędu. Zwiększaj prędkość zamachu, zawsze kontrolując ciało i kij.

 

Przełamywanie osiemdziesiątki

 

Krótka gra kluczem do sukcesu

Aby robić więcej birdie,

ćwicz uderzenia z bunkra,

siłę i odległość puttów,

a także trafienia do dołka

chipami spod greenu.

 

Wyobraź sobie celne strzały z bunkra

Aby zejść poniżej 80 uderzeń na polu, posyłanie piłki na green nie jest wystarczające. Doskonal wybijanie piłki z bunkra. Wyjmij chorągiewkę z dołka podczas ćwiczeń i staraj się trafić za każdym razem. Będziesz zaskoczony, jak znacznie bliżej dołka możesz posłać piłkę, mówiąc sobie „uda mi się”. Spróbuj wyobrazić sobie lot piłki.

Popraw precyzję chipów

Ćwicz wokół greenów poprzez symulowanie gry na polu. Wykonaj chip jedną piłką spod greenu w kierunku flagi, a następnie weź puttera i wbij piłkę do dołka. Powtarzaj to ćwiczenie z różnych miejsc dookoła greenu. Zwiększy ono koncentrację na chipach oraz polepszy puttowanie.

 

 

TWÓJ PLAN ĆWICZEŃ

* Trenuj co najmniej 4 godziny tygodniowo. 70 proc. czasu poświęć na krótką grę, z czego połowę na puttowanie. Licz każdy putt i nie lekceważ żadnego, uderz go tak, jakby miał od niego zależeć twój wynik na polu.

* Ćwicz z przyjacielem. Zabaw się w konkurs uderzania najbliżej dołka, chippując albo zagraj 9-dołkowy mecz puttowania. Im więcej będziesz ćwiczył w warunkach współzawodnictwa, tym lepiej będzie ci to wychodziło na polu.

* Wzbogać swój arsenał uderzeń, ćwicząc zamierzone hooki i slice’y, wysokie i niskie uderzenia. Zanim uderzysz, powiedz sobie, jaki kształt ma mieć lot piłki i gdzie ma ona wylądować.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl