Mateusz Gradecki awansował na wyższy poziom europejskiego golfa!

Mateusz Gradecki zakończył swój pierwszy sezon w europejskiej lidze Pro Golf Tour na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Nagrodą za to osiągnięcie jest awans do prestiżowych rozgrywek Challenge Tour w przyszłym sezonie. Gradecki jest dopiero drugim Polakiem w historii, któremu udało się awansować do tych rozgrywek.
„Mój ostatni turniej Pro Golf Tour w tym sezonie nie należał do łatwych. Układ tabeli i przebieg tego turnieju sprawił, że runda finałowa miała decydujące znaczenie i wymagała ode mnie pełnej koncentracji. Osiągnąłem cel – jestem niesamowicie zadowolony z końcowego rezultatu i miejsca w top 5 sezonu Pro Golf Tour. To był długi i ciężki sezon. Wiele się nauczyłem podczas mojego pierwszego roku w zawodowym golfie. Uwielbiam to co robię i cieszę się, że ciężka praca przynosi efekty. Teraz przede mną kilka miesięcy ciężkiego treningu i przygotowań do jeszcze lepszego sezonu 2019!” powiedział Mateusz Gradecki
Dla Gradeckiego udział w Challenge Tour to awans na wyższy poziom zawodowej rywalizacji, udział w turniejach rozgrywanych na całym świecie i możliwość walki o nagrody sięgające dziesiątek tysięcy euro. Jednakże wyższa stawka i większa konkurencja w grze nie będzie dla niego niczym nowym.
„Start w sezonie Challenge Tour to nowe wyzwanie, ale przygotowuję się do niego już od dawna. Brałem już udział w turniejach rangi Challenge Tour, zdążyłem więc poznać charakterystykę tych zawodów i ich poziom. Jestem też przyzwyczajony do intensywnego rytmu turniejowego, już od czasów mojej kariery amatorskiej i startów w amerykańskiej akademickiej lidze NCAA. Cały czas trenuję i przygotowuję się do rywalizacji na coraz wyższym poziomie. Nieustannie doskonalę moją grę i rozwijam się do rywalizacji z najlepszymi” dodał Mateusz Gradecki.
Długofalowym celem Mateusza Gradeckiego jest reprezentowanie Polski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio.
„Moim marzeniem jest występ z orzełkiem na piersi na Igrzyskach Olimpijskich. Udział w zawodowych turniejach umożliwia mi zbieranie cennych punktów do kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska w Tokio. W Japonii chciałbym pokazać swoje umiejętności, ale też rozwój polskiego golfa. Wierzę, że Polacy mogą wpisać się na olimpijskie karty historii tego sportu” dodał polski golfista.
Mateusz Gradecki wrześniu 2018 roku zapisał się już w historii polskiego golfa, gdy w niemieckim Neu Ulm jako pierwszy Polak odniósł zwycięstwo w zawodowym turnieju, rozgrywanym poza granicami kraju.
Warto też podkreślić, że Mateusz Gradecki jest dopiero drugim w historii Polakiem, który wystąpi w całym sezonie Challenge Tour. Przed nim dokonał tego jedynie Adrian Meronk, który przeszedł na zawodowstwo w 2016 roku i rozpoczął starty w Challenge Tour w 2017 roku.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl