Ryder Cup i powrót Tigera Woodsa

Wielki powrót Tigera Woodsa– na żywo w Golf Channel Polska HD.

Sezon golfowy osiąga swój kulminacyjny punkt! Przed nami fascynujący ostatni weekend września, w czasie którego rywalizować będą najlepsi golfiści Europy przeciwko drużynie Stanów Zjednoczonych. Grają m.in.: Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy oraz Justin Rose – zwycięzca tegorocznego pucharu FedeEx Cup. Wszystko to podczas meczu Ryder Cup, prawdopodobnie najbardziej fascynującego wydarzenia sportowego naszej planety.

Golf Channel Polska HD będziemy mogli jak normalni ludzie obejrzeć transmisje z tego wydarzenia na żywo! 

Wszystko to dzięki uprzejmości Polsat Sport, gdzie także możemy oglądać przekaz na żywo. Gdy oczy całego (nie tylko) golfowego świata będą zwrócone nie tylko na Paryż a właściwie skupione będą na  Tygrysie!  W roku 2017 informacja o jego powrocie zelektryzowała wszystkich kibiców. W miniony weekend dokonało  się to, na co czekały miliony. Tiger zwyciężył
w turnieju PGA Tour po raz pierwszy od pięciu lat i po raz osiemdziesiąty w swojej karierze.

,,Musiałem walczyć, nie wiedząc, co mnie czeka. Nie wiedziałem, czy będę jeszcze kiedyś chodził, potem grał w golfa, a wreszcie rywalizował. Miałem nadzieję, że moje życie będzie odrobinę lepsze. Nie mogę uwierzyć  w to, co się stało. Bardzo trudno uwierzyć mi, że wygrałem (…)”. Powiedział.

Zdjęcia z biegnącymi fanami i eskortowanego przez ochronę Tigera, przejdą do historii. Już teraz wielu komentatorów uważa, że to największy i najważniejszy sportowy powrót.

Miejscem rozgrywania tegorocznego Ryder Cup jest Le Golf National, znajdujący się  w południowo-zachodniej części Paryża, w dzielnicy Saint-Quentin-en-Yvelines. Kapitanami 42. Ryder Cup są: Thomas Bjørn, który dowodził będzie drużyną europejską oraz Jim Furyk, odpowiedzialny za przygotowanie zespołu Stanów Zjednoczonych.

Częścią tegorocznych zmagań będzie też czwartkowy mecz celebrytów, który poprzedzi zmagania golfowych herosów. Naprzeciwko siebie staną zespoły amerykańskich gwiazd sportu, polityki i estrady. Wśród nich zobaczymy m.in. Jamie Dornana – znanego z filmu Pięćdziesiąt Twarzy Greya, byłą Sekretarz Stanu – Condoleezzę Rice czy tenisistę Jamesa Blake’a. Honoru zespołu europejskiego będą bronili byli wspaniali piłkarze Alesandro del Pierro i Luis Figo, czy też słynny francuski tenisista Guy Forget. Jak zwykle na każdym Ryder Cup możemy spodziewać się tysięcy fanów podążających za zawodnikami, dołek za dołkiem. Przyodziani w narodowe stroje, często przygotowane specjalnie na to wydarzenie niezmiennie będą dopingować i komentować.

Transmisja w Golf Channel Polska HD: 28 września (piątek) i 29 września (sobota) od 8.30 oraz 30 września (niedziela) od 11.30.

Rolex, oficjalny partner The 2018 Ryder Cup, wspierał odbywające się co dwa lata zawody jako sponsor Team Europe od 1995 roku, a także podczas zwodów w Europie od 2014 roku. 42 edycja The Ryder Cup odbywa się w Europie kontynentalnej po raz drugi w historii wydarzenia i po raz pierwszy we Francji.

Ryder Cup, zainaugurowany w 1927 roku, początkowo był rozgrywany jako Stany Zjednoczone przeciwko Wielkiej Brytanii i Irlandii. Od 1979 roku rozszerzono zawody o graczy Europy kontynentalnej, a drużyna Europy wygrywa 10 z 19 kolejnych turniejów, które trwają przez trzy dni.

CZAS BJØRNA

W 2018 r. Thomas Bjørn będzie miał nadzieję naśladować swoich poprzedników  Paula McGinleya (2014), José María Olazábal (2012), Colina Montgomerie (2010) i Bernharda Langera (2004) w drodze do zwycięstwa drużyny Europy. “The Great Dane”, jak czule znany jest Bjørn, był wzorowym graczem Ryder Cup, przyczyniającym się do europejskich zwycięstw w 1997, 2002 i 2014 roku. W wieku 47-lat ma nadzieje dodać do tych triumfów kolejny jako lider swojej drużyny 12 wspaniałych, z których ośmiu automatycznie zakwalifikowało się z rankingów europejskich i światowych, z czterema wybranymi bezpośrednio przez kapitana.

Bjørn powiedział: “Miałem szczęście, że odniosłem wybitną karierę w Ryder Cup zarówno jako zawodnik, jak i wicekapitan.  

Członkowie drużyn RYDER CUP 2018

Po raz pierwszy dołączył do drużyny Europy, Hiszpan Jon Rahm i Thorbjørn Olesen. Debiutanci Ryder Cup zagrają razem z innymi weteranem Ryder Cup Paulem Caseyem z Anglii, który niewątpliwie wniesie cenne doświadczenia jako członek zwycięskich zespołów w 2004 i 2006 roku.

W drużynie Stanów Zjednoczonych zobaczymy z zwycięskiego składu w 2016 roku: Phila Mickelsona, który pojawił się w każdym Pucharze Ryder Cup od 1995 roku; trzykrotnych głównych zwycięzców – Brooks Koepka i Jordan Spieth; oraz czterokrotnego zdobywcę PGA TOUR®, Rickiego Fowlera. Bryson DeChambeau, który wygrał dwa turnieje z rzędu w rozgrywkach pucharowych FedEx Cup w 2018 r. Justina Thomasa i co najważniejsze wielokrotnego mistrza Tigera Woodsa, który również dołączy do Drużyny Stanów Zjednoczonych jako kandydat na kapitana!

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl