Mateusz Gradecki prowadzi w Maroku!

Mateusz Gradecki na prowadzeniu w turnieju Pro Golf Tour w Maroku!

 

Mateusz Gradecki zajmuje pierwszą pozycję w rozgrywanym w Maroku turnieju Open Prestigia 2019 z wynikiem 135 (-9).  Dzisiejszą drugą rundę polski golfista zakończył fenomenalnym wynikiem 66, grając na jednym z dwóch turniejowych pól – Prestigia Tony Jacklin.

Turniej w Afryce to pierwsze zawody europejskiej ligi Pro Golf Tour w tym roku, w których występują obaj najlepsi polscy zawodowi golfiści: Mateusz Gradecki i Adrian Meronk.  Czterdziestu najlepszym zawodnikom turnieju do rozegrania pozostaje jeszcze tylko jutrzejszy finał.

„Czuję się bardzo pewnie i to przekłada się na dobrą grę. Gram bardzo dobrze wedgami i putterem, co uważam za kluczowe elementy gry. Rzadko się to zdarza, ale podczas tego turnieju dostałem komplementy odnośnie swojej gry wedgami od zawodnika z którym grałem, jest to bardzo budujące”powiedział Mateusz Gradecki

W ramach Pro Golf Tour, czyli trzecim po European Tour i Challenge Tour, profesjonalnym cyklu golfowym w Europie, zawodowcy z całego świata rywalizują w turniejach rozgrywanych na Starym Kontynencie i w Afryce. Najlepsi z nich mają szansę na awans do rozgrywek Challenge Tour w kolejnym sezonie. Tę drogę przebył właśnie Mateusz Gradecki, który po zajęciu piątego miejsca w Pro Golf Tour w 2018 roku, w tym sezonie będzie rywalizował przede wszystkim w Challenge Tour, a turniej w Maroku jest jednym z elementów przygotowań do zasadniczej rywalizacji.

„Afryka mi służy. Pod koniec stycznia znalazłem się na podium turnieju Red Sea AinSokhna Classic w Egipcie – to pokazuje, że złapałem powtarzalność. Zimowy cykl przygotowań przynosi pierwsze efekty. Mam nadzieję, że moja dyspozycja będzie rosła z turnieju na turniej. Trzymajcie za mnie kciuki”, powiedział Mateusz Gradecki.

No to trzymamy 🙂  – red.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl