Mateusz Gradecki triumfuje w zawodach cyklu Pro Golf Tour w Maroku!

Drugie w historii zwycięstwo polskiego golfisty w zagranicznym turnieju profesjonalnym! Mateusz Gradecki triumfuje w zawodach cyklu Pro Golf Tour w Maroku!

 

Mateusz Gradecki, jeden z najlepszych polskich zawodowych golfistów,w fenomenalnym stylu triumfuje w zawodach profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour. W rozgrywanym w marokańskiej Casablance turnieju Open Prestigia 2019 polski zawodnik rozegrał trzy znakomite, równe rundy (69, 66, 67) osiągając łączny wynik 202 uderzeń (-14).

To zaledwie drugi raz w historii, gdy polski zawodowy golfista wygrywa zagraniczny turniej profesjonalnego cyklu – poprzednie takie zwycięstwo (Mistrzostwa Matchplay we wrześniu 2018 w niemieckim Neu Ulm) również należało do Mateusza Gradeckiego.

„Cieszę się z dzisiejszego zwycięstwa. Ten wynik pokazuje, że czuję się bardzo pewnie i to przekłada się na dobrą, wyrównaną grę. Zimowe treningi w Polsce i USA oraz dotychczasowe przygotowania zaczynają procentować. Liczę na utrzymanie dobrego poziomu sportowego i dalszy wzrost formy” powiedział Mateusz Gradecki.

Dzisiejszy wynik Gradecki osiągnął po niezwykle wyrównanej, dokładnej grze. W całym turnieju zaliczył zaledwie dwa bogeye, w tym ani jednego w dwóch ostatnich rundach, w których wszystkie dołki zaliczał liczbą uderzeń równą par lub niższą (birdie, których Gradecki w całym turnieju uzbierał aż 16).

Turniej w Maroku był niezwykle mocno obsadzony – wzięło w nim udział ponad 170 golfistów z całego świata, w tym dwaj najlepsi polscy zawodowi golfiści: Mateusz Gradecki i Adrian Meronk (miejsce 17).  W rundzie finałowej, do której awansowało 40 najlepszych zawodników Gradecki pokonał m.in. Anglików, Holendrów, Marokańczyków, Hiszpanów, oraz bardzo silnych reprezentantów Niemiec.

Mateusz Gradecki zajmuje obecnie miejsce w czołówce klasyfikacji generalnej Pro Golf Tour, ale dla polskiego zawodnika kluczowe w tym sezonie będą starty w cyklu Challenge Tour, który ruszy w marcu. Obecne turnieje są przede wszystkim elementem przygotowań do zasadniczej rywalizacji w tym roku.

„Tegoroczny Pro Golf Tour zacząłem bardzo dobrze. Pod koniec stycznia znalazłem się na podium turnieju Red Sea AinSokhna Classic w Egipcie, teraz zająłem pierwsze miejsce w Maroku – to pokazuje, że złapałem powtarzalność. Zimowy cykl przygotowań przynosi efekty i mam nadzieję, że moja dyspozycja będzie rosła z turnieju na turniej. Teraz przede mną kolejne zawody i dalsze przygotowania do Challenge Tour – trzymajcie kciuki!”, dodał Mateusz Gradecki.

Długofalowym celem Mateusza Gradeckiego jest reprezentowanie Polski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które już w przyszłym roku odbędą się w Tokio.

„Moim marzeniem jest występ z orzełkiem na piersi na Igrzyskach Olimpijskich. Udział w zawodowych turniejach umożliwia mi zbieranie cennych punktów do kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska w Tokio. W Japonii chciałbym pokazać swoje umiejętności, ale też rozwój polskiego golfa. Wierzę, że Polacy mogą wpisać się na olimpijskie karty historii tego sportu”  dodał polski golfista.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl