Sir Nick Faldo w Tarzańskiej Łomnicy.

Słowację odwiedził fenomenalny golfista Sir Nick Faldo. Faldo wygrał sześć turniejów Wielkiego Szlema i przez 97 tygodni  był numerem 1 na światowej kiście liderów golfa, jest niewątpliwie jednym z najlepszych graczem na europejskiej scenie golfowej. w 2009 roku królowa Elżbieta nadała mu tytuł szlachecki. Sir Faldo podróżował po Europie wspierając cykl turniejów FALDO Golf Series – we wrześniu 2019 odwiedził Black Stork Golf Course w Tatrzńskiej Łomnicy, pole gdzie od 10 lat odbywają się turnieje juniorskie z cyklu Faldo Series.

Kariera i dokonania charyzmatycznego 62-letniego Nicka Faldo inspiruje młodych golfistów, dlatego Faldo od 20 lat i organizuje turnieje golfowe w wielu krajach na całym świecie. W ramach całego cyklu obecnie rozgrywanych jest 40 turniejów rocznie w blisko 30 różnych krajach na całym świecie od Wielkiej Brytanii, poprzez Europę po południową Amerykę, Środkowy Wschód i Azję.

„Jesteśmy w tym wyjątkowi” – powiedział podczas wizyty Nick Faldo, który po raz pierwszy był w Tatrach. „Cieszę się, że mogłem do was przyjechać. Nie spodziewałem się, że we wrześniu w Tatrach będę miał okazję podziwiać błękitne niebo i takie piękne góry. Jestem tu po raz pierwszy i bardzo mi się tu podoba” – przyznał Nick Faldo.

Od ponad 10 lat współpracujemy z zespołem Nicka Faldo w Wielkiej Łomnicy  obietnica złożona królowej Elżbiecie II, że golf to nie tylko przywilej dla bogatych ludzi, ale wyzwanie dla młodych ludzi, jest dla nas ogromną inspiracją – powiedział prezes klubu golfowego w Tarzańskiej Łomnicy.

Podczas odwiedzin legendzie golfa towarzyszył jego osobisty trener Keith Wood oraz syn Mattew Faldo, który jest dyrektorem turniejów Faldo Series. Oprócz podpisywania książek i kliniki, w której Nick Faldo przekazywał swoje najlepsze porady, goście mogli wziąć udział w turnieju golfowym lub trenować z K. Woodem. Zwieńczeniem wizyty była sesja pytań i odpowiedzi oraz uroczysta kolacja w hotelu International położonym na polu.

 „Nick Faldo chce dać szanse juniorom i otworzyć im drzwi ” – powiedziała Sylvia Hrušková, dyrektor generalny Black Stork Golf Resort, której Nick Faldo osobiście podziękował za doskonałą organizację 10-letnich turniejów juniorów na Słowacji.

 

Sir Nick Faldo rozpoczął FALDO SERIES w 1996 roku w celu wspierania rozwoju juniorów. W bieżącym, 23 sezonie organizuje ponad 40 turniejów w 30 krajach na całym świecie. Młodzi golfiści z kraju i zagranicy regularnie biorą udział słowackim turnieju – w tym roku goszczono uczestników z 7 krajów (nie tylko ze Słowacji, Czech, Polski, Węgier, ale także z Holandii, Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii). Poziom uczestników turnieju stale rośnie. 54-dołkowe mistrzostwo Słowacji, dla juniorów od 12 do 21 lat, wspierane przez The R&A, European Tour, PGA, IJGA zajmuje pozycję w rankingu WAGR. Zwycięzcy 5 kategorii awansują do finałów europejskich, które odbędą się w listopadzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

  
Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl