Jak obstawiać golf za bonus?

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa spowodowała zawieszenie, przełożenie lub całkowite odwołanie wielu imprez sportowych, w tym golfowych. Powolutku jednak golf, choć w dostosowanej do nowej sytuacji formie, wraca do gry. Warto zatem zapoznać się z ofertą zakładów bukmacherskich – taka wiedza może się przełożyć na sukcesy w ich typowaniu.

Na początek dobrze jest uświadomić sobie, że zaczynając przygodę z zakładami można typować wyniki rozgrywek golfowych bez zbytniego ryzykowania swoimi pieniędzmi. Właściwie wszyscy legalni bukmacherzy oferują bowiem liczne promocje i bonusy, w ramach których otrzymujemy dodatkowe środki na stawianie zakładów.

Bardzo często spotykany jest np. bonus na start, czyli premia, którą bukmacher przyznaje graczowi za założenie konta. U niektórych operatorów może on sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych (np. Totalbet 5000 zł, a w Betfan 3000 zł). Gracze w ramach różnego rodzaju promocji i akcji specjalnych otrzymują również m.in. bonusy bez ryzyka czy darmowe zakłady, potocznie nazywane freebetami. Najwyższy bonus bez ryzyka ma aktualnie Betclic (550 zł), natomiast najwyższy freebet znajdziemy w Totalbet (50 zł) oraz Forbet  (20 zł + 20 zł na urodziny). Coraz większą popularność zdobywa również promocja obstawiania bez podatku (tu oferta legalnych bukmacherów) – w takim wariancie promocyjne wygrane na kuponach są wyższe o 14%, dzięki czemu zniwelowany zostaje 12% podatek dla Skarbu Państwa. O dokładnych zasadach funkcjonowania tych bonusów przeczytać można w serwisie LegalSport.pl, specjalizującym się w analizie rynku zakładów wzajemnych w naszym kraju.

Rodzaje zakładów wzajemnych na golfa

Pora przejść do zapoznania się z rodzajami zakładów wzajemnych na golfa, jakie spotkać można w ofercie polskich legalnych operatorów. Jednym z najbardziej popularnych jest bez wątpienia zakład na zwycięzcę danego turnieju – choć trzeba od razu zaznaczyć, że jest to również jeden z najtrudniejszych zakładów. Obecny poziom światowego golfa jest bardzo wyrównany, do zawodów przystępuje z reguły około stu graczy, a turnieje rozgrywane są przeważnie w formacie 72-dołkowym w ciągu 4 dni. Wszystko to sprawia, że wytypowanie zwycięzcy turnieju wcale nie jest proste. Z drugiej strony, bardzo atrakcyjne mogą być kursy na poszczególnych graczy z czołówki – wahające się od około 5,00 nawet do 50,00. Analiza statystyk, prognozy pogody, formy poszczególnych graczy i nieco szczęścia to przepis na prawidłowe obstawienie zwycięzcy turnieju.

U niektórych legalnych bukmacherów typować można, którzy zawodnicy znajdą się w pierwszej piątce, dziesiątce, a nawet dwudziestce danego turnieju. U innych dostępne są zakłady typu H2H, a więc na to, który gracz z pary okaże się lepszy na koniec turnieju. Pamiętać jednak należy, że zakłady H2H w golfie mogą być trzydrogowe. Co prawda remisy zdarzają się rzadko, ale są możliwe, więc trzeba to brać pod uwagę. Typować można również inne ciekawe zakłady, np. lidera po pierwszej rundzie, najlepszego zawodnika z danego kraju albo to, czy po 18 dołkach konkretny gracz znajdzie się w pierwszej trójce. Możliwości jest sporo.

Każdy z takich typów można umieścić na  kuponie bukmacherskim, postawionym za bonus – bukmacherzy na ogół nie stawiają żadnych ograniczeń odnośnie typów granych za bonusy. Niezależnie więc od tego, czy do obstawiania golfa wykorzystamy bonus bez ryzyka przegranej, czy tzw. freebet, kupon można konstruować zarówno z typów na zwycięzcę, jak i innych rodzajów golfowych zakładów.

W odróżnieniu od innych dyscyplin, rozgrywki golfowe toczą się przez kilka dni (zazwyczaj cztery), a pomiędzy nimi są przerwy. Daje to możliwość przeanalizowania dotychczasowej postawy zawodników, sprawdzenia warunków pogodowych (one w golfie mają niebagatelne znaczenie), wgłębienia się w statystyki. I choć kursy w każdym dniu turnieju mogą być inne, to przy odrobinie szczęścia można wybrać te najbardziej atrakcyjne i trzymać kciuki za ich pozytywne rozstrzygnięcia!

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Korzystanie z usług zakładów bukmacherskich jest przeznaczone jedynie dla osób powyżej 18 roku życia. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl