Jakie turnieje golfowe można spotkać u bukmachera?

Zakłady wzajemne na golfa znajdują się w ofercie właściwie wszystkich legalnych bukmacherów w naszym kraju. Epidemia koronawirusa storpedowała co prawda świat sportu, powoli jednak sytuacja się normuje, a golf wraca na pola. U bukmacherów znów pojawiają się zakłady na turnieje golfowe.

Od stycznia do października, czyli w klasycznym sezonie golfowym, na świecie odbywa się około stu prestiżowych turniejów golfowych. Rozgrywane są w ramach tzw. tourów, takich jak Asian Tour czy European Tour. Wśród wszystkich zawodów cztery z nich, najbardziej prestiżowe, określa się mianem golfowego Wielkiego Szlema. Gdy przychodzi czas, zakłady wzajemne na te turnieje mają w ofercie wszyscy legalni bukmacherzy, w tym BETFAN  (zezwolenie MF z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018), gdzie typować je można także z mobilnej aplikacji.

1.     The Masters Tournament

Znany również jako The Masters lub The U.S. Masters. Odbywa się zazwyczaj w pierwszym pełnym tygodniu kwietnia na polach golfowych Augusta National Golf Club w Stanach Zjednoczonych. W 2020r. z powodu pandemii koronawirusa turniej przełożono na termin 12-15 listopada. The Masters ma swoje wyjątkowe tradycje. Zalicza się do nich np. zielona marynarka dla zwycięzcy turnieju zwracana do budynku klubowego po roku oraz champions dinner, a więc wydawana uroczysta kolacja, w której biorą udział jedynie wcześniejsi laureaci zawodów i niektórzy członkowie zarządu Augusta National Golf Club. Masters Tournament najwięcej razy, bo aż 6, wygrywał Jack Nicklaus.

2.     US Open

Określany jako najtrudniejszy turniej golfowy na świecie, rozgrywany od 1985r. Pola są bardzo szybkie i pofałdowane, a dołki bardzo długie. Jest szerzej otwarty na graczy niż The Masters, ale oczywiście aby się do niego dostać, należy zagrać w kilku turniejach kwalifikacyjnych W 2020 r. pula nagród w turnieju ma wynieść aż 12,5 mln dolarów, a z powodu epidemii koronawirusa wyjątkowo został przełożony na 17-20 września.

3.     The Open Championship

Zwany również The Open lub British Open. Najstarszy turniej z golfowego Wielkiego Szlema – po raz pierwszy odbył się w 1860 r. Rozgrywany w trzeci weekend lipca, na jednym z dziewięciu pól w Szkocji lub Anglii (dwa razy odbył się w Irlandii Północnej). Rozgrywany jest na 72 dołkach – po 36 następuje cut, a do dalszej fazy trafia najlepszych 70 zawodników. Najwięcej zwycięstw – 6 – ma na koncie Harry Vardon. 149 Otwarte Mistrzostwa, które miały odbyć się w lipcu 2020r. zostały odwołane z powodu trwającej epidemii koronawirusa.

4.     PGA Champions

Organizowany przez stowarzyszenia Professional Golfer’s Association of America. Po raz pierwszy odbył się w 1916 r. – zwycięzca otrzymał wówczas w nagrodę 500 dolarów oraz złoty medal zdobiony brylantami. Pula nagród przygotowana na turniej w 2020r. sięga 11 mln dolarów, z czego 1 980 000$ to nagroda dla zwycięzcy. Biorą w nim udział wyłącznie profesjonaliści. Zwycięstwo w turnieju zapewnia udział w pozostałych zawodach golfowego Wielkiego Szlema przez kolejne 5 lat i dożywotni udział w PGA. Pięciokrotnie zwyciężali w nim Walter Hagen i Jack Nicklaus.

Oczywiście w ofercie bukmacherów pojawiają się również zakłady także na  turnieje golfowe spoza wielkiej czwórki. Warto więc śledzić serwisy legalnych operatorów, by nie przegapić tych, na które czekamy najbardziej.

Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać. Zauważyłeś objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień. Korzystanie z usług zakładów bukmacherskich jest przeznaczone jedynie dla osób powyżej 18 roku życia.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl