Raj dla duszy i ciała…

Raj dla duszy i ciała…

 

Postęp techniczny z jednej strony ułatwia nam życie, z drugiej niesie dużą dawkę stresu. Gdy zaczynamy tracić równowagę, gdy musimy obronić się przed natłokiem informacji i technizacji życia, rodzi się potrzeba czegoś, co pozwoli nam odreagować się, inaczej spojrzeć na świat i przywrócić zaburzony kontakt z naturą.

Gra w golfa jest plastrem miodu dla naszej duszy i naszego ciała, to ruch na świeżym powietrzu, kontakt z naturą. Ale można to jeszcze wzmocnić. Zatem zapraszam w krótką podróż do najlepszych ośrodków wellness i SPA w Europie, bo pobyt w nich przywraca życiową energię, ładuje akumulatory i wyzwala jeszcze większą ochotę na grę w golfa. Specjalnie dla czytelników „Golfa” sprawdziłam to na własnej skórze.

Zacznijmy tę podróż od źródeł…

Woda – największe dobrodziejstwo natury

Już starożytni Rzymianie, doceniając cudowną wręcz moc wody, stosowali kąpiele i inne zabiegi z jej użyciem. Sanitas per aquam (zdrowie przez wodę) stało się w ostatnich latach mottem rytuałów pielęgnujących nie tylko nasze ciało, ale również duszę.

Kult wody porywa po dziś dzień i tak jak przed wiekami, ludzkość pielgrzymuje do jej źródeł w poszukiwaniu wzmocnienia zdrowia i urody. Właśnie ośrodki SPA i wellness są w dzisiejszych czasach najnowocześniejszym źródłem odnowy, oazami spokoju i piękna.

Nazwa SPA (to nie tylko pierwsze litery łacińskiego „sanitas per aquam”) wywodzi się od nazwy miasta położonego we wschodniej Belgii, w prowincji Liege, które z powodu występowania pięciu różnych źródeł było miejscem wypoczynku królów i możnych ówczesnego świata.

Wyjazdy do wód były i nadal są nam potrzebne, zapewniają naprawdę pełną odnowę i relaks naszemu ciału i duszy.

Najbardziej luksusowe i uznane ośrodki wellnes i SPA oferują nowoczesne baseny wewnętrzne i zewnętrzne, urządzenia do masażu podwodnego whirpol, wellness, kąpiele z zastosowaniem różnorodnych środków regenerujących nasze ciało, sauny suche i parowe, a wszystko to pod kontrolą wysoce wyspecjalizowanego personelu i również w miarę zapotrzebowania pod specjalistyczną opieką lekarską.

Jako osoba mieszkająca od kilku lat również w Alpach proponuję połączyć zimowy wypad na narty, a letni i wiosenny pobyt na tutejszych wspaniałych polach golfowych ze skorzystaniem z dobrodziejstw SPA i wellness oraz niemierzalnych sił natury w postaci krystalicznie czystego alpejskiego powietrza i radości wyniesionej z alpejskich szlaków i niezapomnianych widoków.

Załóżmy sobie następujący scenariusz pobytu: rano po przebudzeniu, przeciągnięciu się na tarasie z kojącym duszę widokiem na Alpy i czysty błękit nieba popijamy alpejską źródlaną wodę i budzimy nasze ciało w krystalicznym basenie, wypływamy na wolne powietrze (nawet w zimie), a jeśli jest nam za zimno, ogrzewamy się szybciutko w saunie, np. z aromatoterapią czy olejkami eterycznymi. Zasłużenie spożywamy wspaniałe śniadanie w luksusowym otoczeniu z widokami na niezapomniany dzień. Jeśli jesteśmy latem, wiosna lub jesienią (tu niebo jest tak klarowne, że czasami nie wierzymy w naturalność otaczającej nas natury), mamy do wyboru pobliskie, o światowym standardzie pola golfowe, wędrówki po Alpach, wycieczkę rowerową, nordic walking, trening indywidualnie dostosowany do potrzeb i wymagań każdego z gości, relaks lub zabiegi beauty, po których czujemy się jak nowo narodzeni.

A w zimie mamy do dyspozycji narty zjazdowe, biegówki, snowbord, sanki, kuligi, snowbicki (rowery na śnieg z płozami) albo spacery w głębokim śnieżnobiałym śniegu. Jeśli potrzebujemy fachowych wskazówek, umówmy się z instruktorem. Jeśli mamy niedosyt aktywności ruchowej, możemy skorzystać z bogatej oferty zajęć fitness: pilates, joga, qi-gong, body-art, spinning, aerobik lub trening kardio i siłowy. Po tych całodziennych zmaganiach nasze ciało cudownie zrelaksuje się i odpręży w saunie, whirpol, basenie, saunarium czy podczas wybranego z wielu oferowanych masaży, np. z olejem, kamieniami, ajurweda.

A wieczorem luksusowe posiłki serwowane z odpowiednio dobranymi gatunkami trunków w romantycznych wnętrzach zaspokoją nasze zwiększone apetyty.

I jak tu nie skorzystać z oferty grupy Premium Spa Resorts, która skupia tylko same najlepsze hotele wellness i SPA w Austrii, Włoszech. Dajmy zatem szansę na rozkosz naszym zmysłom i ciału.

Po takim pobycie nasze życiowe akumulatory aż zafurczą od energii, poczujemy się tak, jak byśmy mogli góry przenosić. Serdecznie zapraszam.

Dr Jolanta Ignaszewska-Kühbauch

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl