Twarze Niepodległości

Twarze Niepodległości

4 listopada 2020 r. o godz. 12:00 w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów przy Alei Solidarności 62 w sali wystawienniczej „Historia Pałacu” odbędzie się wernisaż wystawy Twarze Niepodległości autorstwa Magdy Latosiewicz.

Wystawa odbędzie się w ramach Galerii Malarstwa Historycznego, czyli projektu realizowanego w Muzeum Niepodległości od 2018 roku. Ideą tego cyklu wystaw jest zaprezentowanie prac współczesnych twórców, które dotyczą tematyki historycznej i znajdują się w zbiorach Muzeum, ale do tej pory nie były zbyt często prezentowane szerszej publiczności.

Magda Latosiewicz, artystka, której prace zostaną wystawione w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów ukończyła malarstwo w Wyższej Szkole Artystycznej. Jej specjalizacją jest obraz multimedialny, a ulubionymi technikami malarstwo akrylowe, collage i rysunek techniką mieszaną. Artystka jest znana m.in. z cyklu prac Warszawa jest kobietą. Motywem, który Latosiewicz najczęściej porusza w swoich pracach jest postać kobiety.

Tym bardziej wystawa Twarze Niepodległości jest godna uwagi, bo skupia się głównie na mężczyznach, którzy nie są standardowym motywem prac artystki.

Wystawę będzie można zobaczyć po wcześniejszym umówieniu i zgłoszeniu liczby zwiedzających na adres e-mail galeria@muzeumniepodleglosci.art.pl

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl