Farmfoods European Senior Masters

Markus Brier zwyciężył w Farmfoods European Senior Masters

Markus Brier, dwukrotny zwycięzca European Tour, zdobył tegoroczny tytuł Farmfoods European Senior Masters. Austriak, który zajął drugie miejsce w tym turnieju w swoich ostatnich dwóch startach, zanotował rundę 75 z wynikiem 3 powyżej par i uzyskał wynik 5 ponad par, o dwa uderzenia lepszy od Argentyńczyka Rafaela Gomeza.

53-latek był szczęśliwy, że udało mu się wykonać zadanie po tym, jak przyznał, że czuł presję w ostatnim dniu w Forest of Arden Marriott Hotel & Country Club.

“To niesamowite uczucie”, powiedział. “To była taka bitwa i nie mogłem sobie przypomnieć, jak trudno było faktycznie wygrać. Grałem dziś bardzo dobrze przez dziewięć dołków, ale potem zacząłem za dużo myśleć i zrobiłem kilka bogeys, co oznaczało trudności pod  koniec, ale jestem tak szczęśliwy.

“Popełniłem mały błąd na dziewiątym dołku, trzy uderzenia na dziesiątym i nagle wkradła się presja, robiłem złe zamachy i popełniałem bogeys. Rafael po prostu szedł dalej, ale na szczęście zrobił bogey’a na 16, co dało mi trochę oddechu, druga  dziewiątka z pewnością nie była łatwa.”

Brier, który musiał przerwać  swoją drugą rundę po 12 dołkach, w trzecim dniu zagrał ich aż 30!

“Musiałem wziąć kilka głębokich oddechów i pomyśleć o tym, co robiłem przez ostatnie 20 lat nad mentalną stroną mojej gry,” kontynuował. “To zdecydowanie pomogło mi wykonać  kilka dobrych uderzeń, zwłaszcza gdy miało to spore znaczenie, szczególnie przy krótkiej  grze”.

Brier udaje się teraz do swojej rodzinnej Austrii jako zwycięzca Legends Tour na Riegler & Partner Legends w Golf Club Murhof, gdzie ma nadzieję powtórzyć sukces z tego tygodnia.

Zwycięzca 1999 Open Championship Paul Lawrie i 11-krotny zwycięzca Sunshine Tour James Kingston zajęli trzecie miejsce z wynikiem dwa poniżej par, podczas gdy Anglik Gary Marks i Clark Dennis zajęli piąte miejsce z wynikiem jeden poniżej par.

Lawrie

Tymczasem, warunki pogodowe prawie groziły przerwaniem zawodów Alliance podczas środkowej części turnieju sponsorowanego przez Farmfood’s.

Po odwołaniu drugiej rundy z powodu deszczu, pro Gary Monks i amator Richard Anderson zdołali zapewnić sobie zwycięstwo dzięki wynikowi z dnia pierwszego. Zremisowali  (-9)  z zawodowcem, Clarkiem Dennisem i amatorem, Scottem Readem. Monks i Anderson wygrali countbackiem.

Komentując ich zwycięstwo, Gary powiedział:

“Mieliśmy świetny pierwszy dzień, dobrze się dogadywaliśmy, zrobiłem pięć czy sześć birdie, a kiedy tylko miałem kłopoty, Richard był tam, więc wyszliśmy na prowadzenie”.

Mówiąc o doświadczeniach związanych ze współpracą w zespole z Garym, Richard powiedział:

“To jest bardziej wymagające, ponieważ musisz spróbować zbudować wynik, ale możesz się uczyć, obserwując ich [zawodowców] wybierających swoje kije, dopasowujących się do ich tempa, to wspaniałe doświadczenie edukacyjne.

“Jako amator z całego serca polecam grę w takim wydarzeniu jak to, to wyostrza twoją grę i jest dobrą zabawą”.

Farmfoods European Senior Masters powróci w przyszłym roku na kolejne emocjonujące cztery dni rozgrywek.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl