Golf przez cały rok!

W okresie jesienno-zimowym miłośnicy golfa w Polsce często muszą rezygnować ze swojej pasji. Jest inaczej jeśli zdecydują się na symulator do gry w golfa we własnym domu, albo korzystają ze specjalnie przygotowanych miejsc wyposażonych w takie symulatory.

TrackMan 4 Dual Radar jest najnowocześniejszym i najdokładniejszym systemem pomiaru radarowego kija oraz toru lotu piłki. Dzięki symulatorom precyzyjna analiza gry pozwala optymalizować styl i poprawiać technikę uderzeń. To ważne.

W Polsce mamy do dyspozycji 39 pól golfowych. W Studio Gwiaździsta 5 w Warszawie możemy skorzystać z ponad 100 z całego świata, wybierając jeden z sześciu symulatorów, a widzimy je dzięki wykorzystaniu  projektora laserowego 3LCD  Sony VPL-PHZ50.

Symulator nigdy nie zastąpi trenera, bo to dzięki niemu wiedzę płynącą z zastosowanie tego zaawansowanego rozwiązania przekujemy na sukces.

Zestaw za 120-150 tys. zł netto do domu

Sercem symulatora jest jednostka pomiarowa  stworzona przez duńską firmę TrackMan – lidera w dziedzinie pomiarów parametrów golfowych. Aż 80% czołowych zawodników na świecie – trenując – korzysta z tej technologii. Na jednostkę pomiarową składają się dwa radary dopplerowskie oraz radar optyczny, czyli dająca dużą dokładność kamera optyczna. Nie można też zapominać o komputerze i oprogramowaniu. TrackMan Performance Studio powstało we współpracy z czołowymi zawodnikami i trenerami. Łączy i analizuje dane jak np. uderzenia, zbiera materiały wideo i grafiki – wspierając proces uczenia. Można podłączyć do 6 kamer, aby zobaczyć cały ruch zawodnika i otrzymać aż 46 parametrów. Wszystkie one mogą być wyświetlane na bocznym monitorze, ale zwykle analizie poddaje się 6 kluczowych.  Pole golfowe wygląda niezwykle realistycznie, a widzimy je dzięki wykorzystaniu  projektora laserowego 3LCD  Sony VPL-PHZ50

„Początkowo w symulatorach wykorzystywaliśmy projektor z tradycyjną lampą. – informuje Tadeusz Winkowski, założyciel studia golfowego Gwiaździsta 5  – Do czasu, aż zdecydowaliśmy się na przetestowanie Sony VPL-PHZ50 Co ciekawe parametry wyświetlania obrazu obu urządzeń są bliźniaczo podobne. Różnica kryje się w źródle światła. Projektory powiesiliśmy obok siebie i rozpoczęliśmy testy. Obraz z projektora Sony nas po prostu zachwycił. Kupiliśmy już ponad 10 takich urządzeń. Choć są dwukrotnie droższe, niż te konkurencyjne. Wiemy, że oferujemy klientom najwyższą jakość i niezawodność płynącą z bezobsługowego źródła światła, które będzie pracować przez lata dając pasjonatom golfa wielką satysfakcję.”     

W zestawie musi być też specjalnie dobrany ekran impaktowy, w który uderzają piłki. Wszystkie wymienione elementy składające się na symulator, narzędzia do analizy, w połączeniu z aranżacją pomieszczenia i instalacją to koszt około 120 – 150 tys. zł. 

Golf to sport całkowicie nieintuicyjny. Korzystanie z symulatora przede wszystkim pomaga zrozumieć i nauczyć się tej gry – to dla początkujących bardzo ważne. Dla miłośników radością jest możliwość grania bez względu na warunki pogodowe, w dowolnym czasie. Nie możemy też zapominać o aspektach towarzyskich, bo spotkania z innymi golfistami są dużą przyjemnością. – dodaje Tadeusz Winkowski   

Studio Gwiaździsta 5

To miejsce, które powstało z pasji i ogromnej wiedzy. Pomyślane tak, aby można było znaleźć w nim dosłownie wszystko, czego pasjonat golfa może potrzebować. Sześć symulatorów, trenerzy, największy w Polsce sklep firmy GolfTeam z profesjonalnym sprzętem, obuwiem i akcesoriami do golfa, a także serwis golfowy ALL4GOLF i barek ze wspaniałą kawą. W Polsce tego typu centrów jest kilkanaście, jednak Studio Gwiaździsta 5 jest największe. Gromadzi wokół siebie ludzi, którzy chcą zagrać i spędzić czas z innymi miłośnikami tej dyscypliny, a także początkujących, którzy zaczynają swoją przygodę z golfem albo chcą doskonalić swoje umiejętności.

Jeszcze w tym roku oferta pól golfowych w symulatorach powiększy się o Kalinowe Pola. Będzie to pierwsze pole golfowe z tej części Europy, na którym będziemy mogli zagrać, nie ruszając się z Warszawy. – informuje Tadeusz Winkowski Jestem przekonany, że projektory Sony pomogą nam poczuć się jakbyśmy tam byli.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl