2nd Golf Indoor Polish Championship, rozstrzygnięty!

2nd Golf Indoor Polish Championship rozstrzygnięty!

Po dwóch miesiącach zmagań poznaliśmy zwycięzców turnieju 2nd Indoor Golf Polish Championship. Zawody rozgrywane były w całej Polsce, aż na 19 obiektach komercyjnych oraz na symulatorach prywatnych, tak więc dostęp do turnieju mieli golfiści w całym kraju.

Do turnieju przystąpiło ponad 120 zawodników, którzy od 29 listopada co tydzień rozgrywali jedno z czterech pól golfowych na świecie, w tym na pierwszym polskim polu w bibliotece TrackMana.

Zawody rozpoczęły się od pola Casa De Campo  „Teeth of the Dog’’ w Dominikanie, gdzie fenomenalny wynik brutto – 69 uderzeń  – uzyskał Michał Zawistowski, (w klasyfikacji Pro). 72 uderzenia to najlepszy wynik Dawida Nowaka wśród amatorów.

Drugą rundę zawodnicy rozgrywali na polu Liberty National w New Yersey w USA. Michał Zawistowski po raz kolejny triumfował w klasyfikacji Pro z wynikiem 73 uderzeń. Taki sam rezultat wśród amatorów uzyskała Kinga Kuśmierska.

Na słynnym wielkoszlemowym polu Royal Troon w Szkocji jako jedyny na par pola zagrał Mateusz Korzuch (Pro), jedno uderzenie więcej zanotował Tomek Pulsakowski, uzyskując najlepszy wynik wśród amatorów.

Kalinowe Pola były więc ostateczną rozgrywką, która miała wyłonić zwycięzców turnieju. Michał Karczmarczyk w czwartej rundzie ponownie był najlepszy wśród Pro, zanotował 73 uderzenia (297 uderzeń łącznie), co wystarczyłoby wyprzedzić lidera po trzech rundach – Michała Zawistowskiego. Michał, który grał bardzo dobrze przez cały turniej, jedynie ostatni etap rozgrywek zagrał powyżej 80 (łącznie zagrał 300 uderzeń), co uniemożliwiło mu zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji Pro. Trzecie miejsce zajął Mateusz Korzuch z sumą 303 uderzeń

Wśród amatorów najlepszy rezultat brutto osiągnęła Kinga Kuśmierska, uzyskując wynik 300 uderzeń. W klasyfikacji amatorów klasyfikacja prowadzona była w kategorii netto w dwóch grupach hcp wśród kobiet i mężczyzn.

Wśród kobiet z grupy  hcp 20,1-54 triumfowała Karina Minich z łącznym wynikiem 368 uderzeń. Druga była Anna Wojak Borowska (404 uderzenia), a trzecia Magdalena Alama Bertel (429 uderzeń).

W grupie kobiet z hcp 0-20 bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka Kadry Narodowej,  Kinga Kuśmierska z wynikiem 303 uderzeń, przed Niną Pitsch 317 uderzeń (również reprezentantką Kadry) oraz Zuzanną Mordaką (325 uderzeń), która zajęła trzecie miejsce.

Karol Okrasa reprezentujący Studio Gwiaździsta 5 został mistrzem w grupie mężczyzn z hcp 20,1-54. Po czterech rundach uzyskał rezultat 291 uderzeń i miał 8 uderzeń przewagi do Krzysztof Górskiego. Trzecia lokata należy do Cezarego Kaczmarka, który zanotował 301 uderzeń.

W grupie zawodników z hcp 0-20 triumfował Cezary Śmigielski, kończąc zawody z wynikiem 286 uderzeń. Cztery uderzenia więcej i drugie miejsce należy do Dawida Nowaka. A trzecią lokatę zajął Andrzej Makieła z łącznym rezultatem 293 uderzeń.

Anna Maliszewska

skrót red.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl