SENIOR GOLF TOUR EUROP 2022

SENIOR GOLF TOUR EUROP 2022 PADOVA SENIOR OPEN 2022

Zbyszek, w tym sezonie z różnych powodów ograniczył mocno swoje uczestnictwo w rodzimych turniejach na rzecz zagranicznego turu. PADOVA SENIOR OPEN 2022, to jego drugie wystąpienie. Po pierwszym poprosiliśmy go o relacje z kolejnych. Mamy więc kolejną relację.

Mój drugi start turniejowy w Tourze. Zawody odbyły się w dniach 23-25 czerwca. Zakwaterowani jesteśmy w Gazignano Terme Resort i gramy na polach Frassanelle Golf i Albarella Links.

Galzignano Terme usytuowane jest w przepięknej , górzystej okolicy wśród wielu, winnic. Jest to część regionu Wenecji Euganejskiej, w której można raczyć  się świetnym winem, pysznymi serami Asiago i kiełbasą Sopressa Vicentina. Doznań kulinarnych dopełniają  przeróżne odmiany past, jak np. Bigoli, mięs i owoców morza przyrządzanych w charakterystyczny sposób tego regionu.

Widoki z dróg lokalnych zapierające dech w piersiach, podsycają tylko ekscytację niecierpliwego zobaczenia tego, co czeka mnie ma miejscu.

Sam resort, jak w nazwie, oferuje baseny z wodami termalnymi i gabinety zabiegowe wykorzystujące zasoby termalne regionu (błota, woda). Oczywiście zakosztowałem tych „frykasów”.

Pierwszy dzień turnieju, przebiega tradycyjnie. Osobna runda better ball w parach na polu Frasasnelle. Indywidualny turniej, to pierwsza runda na Albarella Golf Links, druga na Frassanelle.

W pierwszej rundzie, better ball grałem w parze ze szkockim PRO Calum Wilson, i zagrałem jedną z lepszych rund, co dało nam drugie miejsce w końcowej klasyfikacji.

W indywidualnych zawodach zagrałem dwie równe rundy, które pozwoliły mi zająć piąte miejsce w klasyfikacji netto amatorów, w klasyfikacji Open brutto byłem piętnasty.

W całym turnieju grali golfiści i golfistki z kilku państw, a nawet trafił się gracz z USA.

Byli więc: Grek, Szkot, Anglik, Serb, Niemcy, Francuz, Szwajcar, Islandczyk, Litwin i Litwinka, Norwegowie, Włosi, no ja Polak. Każdy wieczór spędzaliśmy razem, grupą, kosztując specjałów kuchni Vento.

Na koniec odwiedziłem jedną z tutejszych winnic, gdzie zapatrzyłem się w odpowiednie trunki i miód. Tak, bo oprócz winorośli, tutejsi winiarze uprawiają oliwki i mają pasieki. Winnica, którą odwiedziłem posiada 24 hektary winnic plus ponad 20 000 drzew oliwnych.

Zbigniew Krzanik

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl