Black Water Links oficjalnie otwarte

Wielkopolska ma w końcu 18-dołkowe pole golfowe! Można już w pełni korzystać z 72-hektarowego pola, które powstało w podpoznańskiej gminie Tarnowo Podgórne. W pierwszy weekend lipca odbyło się oficjalne otwarcie 18-dołkowego pola golfowego typu links w Rumianku.

Prace nad stworzeniem pola trwały cztery lata. Jeszcze przed oddaniem 18-dołkowego pola, miejsce tętniło życiem.„Umożliwiliśmy grę na 6-dołkowej Akademii, największej strefie do trenowania krótkiej gry w Polsce i Driving Range oferującym sportowcom aż 40 stanowisk. Zdecydowanie wzbudziliśmy apetyt na więcej, dlatego oficjalny weekend otwarcia (1-3 lipca 2022) jest dla nas – pasjonatów golfa – szczególnym wydarzeniem” – mówi Andrzej Wentland, Prezes Black Water Links.

Niewielka odległość od Poznania i rozbudowana infrastruktura sprawiają, że golfiści jeszcze przed oficjalnym otwarciem chętnie odwiedzali Black Water Links, w celach treningowych.

Od teraz poznaniacy będą mogli rozgrywać pełne 18 dołków dużego pola. To po wielu latach starań i podchodów, pierwsza udana i zrealizowana inwestycja golfowa w Wielkopolsce. Dzięki temu, liczna grupa golfistów z Poznania będzie  miała w pobliżu miasta pełnowymiarowe pole.

Nie tylko atmosfera i malownicze położenie są w Black Water Links godne uwagi. To jeden z najbardziej ekologicznych projektów w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Do podlewania terenów zielonych używa się tak zwanej „szarej wody”, która nie jest zdatna do picia, ale sprawia, że pod względem nawadniania pole jest samowystarczalne.

W planach jest dom klubowy, większa niż obecnie restauracja z możliwością organizacji plenerowych imprez oraz rozbudowana infrastruktura wypoczynkowa.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl