Hiszpania wymiata.

W roku 2022 padł rekord w przyjazdach polskich turystów do Hiszpanii. Kraj ten odwiedziło około 1,5 miliona Polaków. Rok ten zamyka się wzrostem liczby odwiedzających z Polski o 13% w stosunku do roku 2019 i o 88% w stosunku do roku 2021. Wydatki polskich turystów wzrosły do kwoty 2.204 mln Euro, co stanowi 2,6% wszystkich wydatków pozostawionych w Hiszpanii w 2022 roku przez turystów zagranicznych. Polska tym samym plasuje się jako jeden z głównych rynków, jeśli chodzi o podróże do Hiszpanii.

W roku 2022 padł rekord w liczbie Polaków odwiedzających Hiszpanię, który wyniósł 1.546.163 turystów, co stanowi 2,15% ogólnej liczby turystów zagranicznych podróżujących do Hiszpanii, według szacunków Narodowego Instytutu Statystycznego na podstawie badań ruchu turystycznego na granicach (FRONTUR). Liczby te oznaczają wzrost o 13% w porównaniu z rokiem 2019 (poprzedzającym pandemię COVID-19, w którym również odnotowano rekordową liczbę przyjazdów) oraz o 88% w porównaniu z rokiem 2021.

W sumie w 2022 roku Hiszpanię odwiedziło 71,5 miliona zagranicznych gości.

Odnośnie poniesionych wydatków, to w 2022 roku polscy turyści wydali łącznie 2.204 mln euro, co stanowi 2,6% całkowitych wydatków dokonanych przez turystów zagranicznych w Hiszpanii. Średnie dzienne wydatki wzrosły do 169 Euro, co również jest rekordową kwotą, i stanowi wzrost o 9,3% w porównaniu z rokiem 2021r.

Dzięki tym liczbom Polska umacnia swoją pozycję jako jeden z głównych rynków wyjazdowych do Hiszpanii, wykazując przy tym ogromną dynamikę i potencjał wzrostowy. Należy pamiętać, że już w 2021 roku Polska była rynkiem europejskim, który wykazał stosunkowo największe ożywienie w podróżach do Hiszpanii.

W 2022 roku główne aktywności realizowane przez polskich turystów w Hiszpanii to wizyty w miastach (73%), korzystanie z plaży (71%), zakupy (62%) oraz odwiedzanie obszarów przyrodniczych (42%), co pokazuje duże zainteresowanie polskiego turysty zróżnicowaną ofertą turystyczną hiszpańskich destynacji. Co do golfa nie mamy danych, ale według nas wzrost jest zdecydowanie znaczący!

Perspektywy na rok 2023 są równie pozytywne dzięki powrotowi do normalności w podróżowaniu i zwiększeniu liczby połączeń. W tym sezonie zimowym można dolecieć bezpośrednio lotami komercyjnymi z sześciu miast polskich (Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Gdańsk i Wrocław) do jedenastu miejsc docelowych w Hiszpanii (Madryt, Barcelona, Malaga, Alicante, Walencja, Sewilla, Girona, Lanzarote, Gran Canaria, Fuerteventura i Teneryfa).

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl