Szczęśliwi czasu nie liczą, ale czasami trzeba go odmierzać!

Szczęśliwi czasu nie liczą, ale kto widział szczęśliwego golfistę? 🙂 Zdarzają się wyjątki, to ci na pudle, ale i oni przecież mogliby lepiej i gdyby nie ….

Może czas już być szczęśliwym, bo sezon jakby może jeszcze nieśmiało, ale już puka do drzwi. Zatem nie liczmy a odmierzajmy, reguły nas do tego także zobowiązują, a gdy już ruszy owy sezon z kopyta, to się jakoś musimy w tym wszystkim odnaleźć i ogarnąć. Skoro już przy golfie i czasie jesteśmy to nie sposób nie napomknąć o chyba najbardziej znanym golfistom zegarku i na nim oprzeć garść informacji o nadchodzącym sezonie. Światowym sezonie oczywiście, bo i Rolex to przecież światowa Marka!

Od ponad 50 lat Rolex jest partnerem golfa. Dzięki pielęgnowaniu jednego z najtrwalszych partnerstw między marką a sportem szwajcarska marka pozostaje synonimem i integralną częścią naszej gry.

JAK TOI SIĘ ZACZĘŁO?

Związek marki ze sportem rozpoczął się ponad 50 lat temu, w 1967 roku, kiedy Arnold Palmer, do którego dołączyli Jack Nicklaus i Gary Player, zostali pierwszymi ambasadorami marki. Ci legendarni gracze, znani razem jako Wielka Trójka, zmienili oblicze golfa na zawsze, a ich partnerstwo z firmą Rolex zapoczątkowało współpracę opartą na wspólnym dążeniu do ciągłego doskonalenia i niezachwianej precyzji. Od tego czasu firma Rolex nieustannie wzmacnia swoje więzi z golfem, pomagając promować jego rozwój na całym świecie, promując innowacyjność i szanując ducha gry. Jego wsparcie przenika każdy poziom gry, w tym graczy  i amatorów, wszystkie główne mistrzostwa i profesjonalne turnieje na całym świecie.

Dzięki silnym powiązaniom z organizacjami, które zarządzają sportem na całym świecie i stoją na straży jego zasad, Rolex jeszcze bardziej ugruntował swoje miejsce w golfie. Opierając się na współpracy, która rozpoczęła się w 1980 roku. Współpraca Rolexa z Royal and Ancient Golf Club (R&A) sprawiła, że ​​kultowe zegary firmy Rolex nieprzerwanie odmierzają czas w miejscach, w których odbywają się The Open – najstarsze najważniejsze mistrzostwa golfa. Firma Rolex zacieśnia także współpracę z United States Golf Association (USGA) – organem zarządzającym golfem w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, organizatorem US Open.

Rolex współpracuje też z Professional Golfers’ Association (PGA) of America, Masters, PGA TOUR®, DP World Tour, Ladies Professional Golf Association (LPGA), Ladies European Tour (LET) i Asian Tour. Nawiązanie wczesnych relacji z tymi kluczowymi podmiotami podkreśla głęboko zakorzenione zaangażowanie marki w ten sport i jego wieloletnie wsparcie.

KULTOWE WYDARZENIA – MAJORS

Związki marki Rolex ze szczytem golfa przejawiają się w patronacie nad wszystkimi głównymi turniejami, czołowymi rozgrywkami drużynowymi i innymi wydarzeniami światowej klasy, które prezentują obecne i nowe talenty na światowej scenie.

THE MASTERS

Od 6 do 9 kwietnia świat golfa zwróci swoją uwagę na Georgię w USA oraz nieskazitelne, wysadzane azaliami pole golfowe Augusta National Golf Club , gospodarza Masters, pierwszy męski turniej wielkoszlemowy sezonu, którego Rolex jest  partnerem od 1999 roku.

Świętując swoją 87. edycję, jedyny męski Major, który zawsze rozgrywany jest w tym samym miejscu, zaprosi najlepszych zawodowych i amatorskich golfistów na świecie, a także byłych mistrzów, do rywalizacji o upragnioną zieloną marynarkę.

PGA CHAMPIONSHIP

Światowa elita uda się do Oak Hill Country Club, zlokalizowanego w Pittsford w stanie Nowy Jork, na 105. mistrzostwa PGA w dniach 18–21 maja. W 2021 roku firma Rolex świętowała przełomowe osiągnięcie, kiedy to odnowiła swoją rolę oficjalnego chronometrażysty i oficjalnego partnera PGA of America. Mistrzostwa, które odbyły się po raz pierwszy w 1916 roku i były rozgrywane wyłącznie przez profesjonalistów.

U.S. OPEN

123. edycja US Open odbędzie się w Los Angeles Country Club – po raz pierwszy w tym miejscu – od 15 do 18 czerwca. Turniej, w którym firma Rolex pełni funkcję oficjalnego czasomierza od 1980 r., słynie z wymagającego układu i rozmieszczenia pinów, które sprawdzają wszystkie aspekty gry golfisty.

THE OPEN

Royal Liverpool Golf Club będzie gospodarzem ostatniego Majora sezonu mężczyzn – The Open. Odbywające się w dniach 20-23 lipca Hoylake po raz 13 będzie gospodarzem najstarszych, głównych mistrzostw golfa. W ubiegłym roku świętowaliśmy 150 edycj tych historycznych mistrzostw, które odbyły się w St Andrews, na Old Course, jednym z najbardziej czcigodnych miejsc golfowego świata.

Rolex jest także oficjalnym sponsorem wszystkich pięciu turniejów Major w profesjonalnym golfie kobiet: The Chevron Championship, KPMG Women’s PGA Championship, U.S. Women’s Open prezentowany przez ProMedica, Amundi Evian Championship i AIG Women’s Open.

THE CHEVRON CHAMPIONSHIP

Chevron Championship to pierwszy w tym roku turniej LPGA Major, który odbędzie się w dniach 20–23 kwietnia. W 2022 roku obchodził 40- lecie jako mistrzostwa Major, uzyskując ten status w 1983 roku. Organizowany od momentu powstania w 1972 roku w Mission Hills Country Club w Rancho Mirage w Kalifornii, w 2023 roku przeniesie się do nowej lokalizacji, The Club w Carlton Woods w The Woodlands w Teksasie, na pole zaprojektowane przez Jacka Nicklausa.

MISTRZOSTWA PGA KOBIET KPMG

Rozpoczęte w 1955 roku mistrzostwa KPMG Women’s PGA Championship są drugim najstarszym turniejem wielkoszlemowym w kobiecym golfie i były rozgrywane w 14 różnych stanach USA, a stan Maryland był gospodarzem mistrzostw po raz 12. w 2022 roku. 69 edycja odbędzie się w dniach 21-25 czerwca w Baltusrol Golf Club w Springfield, New Jersey.

US WOMEN’S OPEN PREZENTOWANE PRZEZ PROMEDICA

Po raz pierwszy w swojej znakomitej historii Pebble Beach będzie gospodarzem najbardziej pożądanych mistrzostw Major w profesjonalnym golfie kobiet, 78. Otwartych Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w dniach 5-9 lipca. Rozpoczęty 1946 roku, jest najstarszym z pięciu głównych mistrzostw LPGA Tour i rozgrywany jest na jednych z najbardziej prestiżowych pól golfowych w USA. Będzie to trzeci Major sezonu LPGA z najwyższą pulą w kobiecym golfie.

MISTRZOSTWA AMUNDI EVIAN

Mistrzostwa Amundi Evian to przedostatni turniej wielkoszlemowy kobiet w tym sezonie i jedyny, który odbędzie się w Europie kontynentalnej. Każdego roku najlepsze światowe zawodniczki startują na tym mistrzowskim polu golfowym Evian Resort, położonym pomiędzy dziewiczymi brzegami Jeziora Genewskiego i majestatycznymi szczytami Alp. Tegoroczna impreza odbywa się w dniach 27–30 lipca.

AIG WOMEN’S OPEN

Założony w 1976 roku, aby uhonorować rosnącą obecność kobiet w tym sporcie, turniej AIG Women’s Open jest ostatnim turniejem wielkoszlemowym sezonu. Od 2017 roku The R&A odpowiada za organizację wydarzenia, wyznaczając ważny i postępowy krok w globalnym rozwoju kobiecej gry. Edycja 2022 odbyła się po raz pierwszy w Muirfield, a w 2023 roku to wydarzenie również po raz pierwszy odbędzie się w Walton Heath, niedaleko Londynu, w dniach 10–13 sierpnia.

TURNIEJE  DRUŻYNOWE

W 2023 roku uwaga skupi się na dwóch największych imprezach drużynowych w golfie. Solheim Cup kobiet po raz pierwszy pojedzie do Hiszpanii, a 18. edycja odbędzie się w Finca Cortesin w Casares w Andaluzji w dniach 22–24 września. Tydzień później Ryder Cup zadebiutuje we Włoszech – siódmym kraju, który będzie gospodarzem tych wyjątkowych zawodów. Malowniczy Marco Simone Golf & Country Club, położony zaledwie 17 km od centrum Rzymu, od 29 września do 1 października gościć będzie rywalizację męskich drużyn z Europy i USA.

WYDARZENIA GOLFOWE ROLEX 2023:

Mistrzostwa Abu Zabi HSBC, 19–22 stycznia 2023 r

Hero Dubai Desert Classic, 26–29 stycznia 2023 r

Mistrzostwa PLAYERS, 9–12 marca 2023 r

Augusta National Women’s Amateur, 29 marca – 1 kwietnia 2023 r

Turniej Masters, 6–9 kwietnia 2023 r

Chevron Championship, 20–23 kwietnia 2023 r

Mistrzostwa PGA, 18–21 maja 2023 r

US Open, 15–18 czerwca 2023 r

Mistrzostwa PGA kobiet KPMG, 21–25 czerwca 2023 r

US Women’s Open, 5–9 lipca 2023 r

Genesis Scottish Open, 13–16 lipca 2023 r

The Open, 20–23 lipca 2023 r

Mistrzostwa Amundi Evian, 27–30 lipca 2023 r

AIG Women’s Open, 10–13 sierpnia 2023 r

FedEx Cup Playoffs, 10–13 sierpnia 2023 r

Mistrzostwa BMW PGA, 14–17 września 2023 r

Solheim Cup, 22–24 września 2023 r

Ryder Cup, 29 września – 1 października 2023 r

DP World Tour Championship, Dubaj, 16–19 listopada 2023 r

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl