Rozpocznij zdrowy tryb życia

Czy Polki i Polacy są zadowoleni ze swojego zdrowia?

Rozpocznij zdrowy tryb życia podczas Narodowego Dnia Sportu!

Stan pełnego dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego – tak brzmi oficjalna definicja zdrowia według Światowej Organizacji Zdrowia. Czy Polaków można uznać za społeczeństwo zdrowe? Jak wynika z badania Polityki Insight „W stronę dobrobytu zdrowotnego” z 2023 roku nasz kraj otrzymał 0,77 punktów na 3 możliwe. Do opracowania wskaźnika wzięto pod uwagę dobrostan fizyczny obywateli na różnych etapach życia, efektywność systemu ochrony zdrowia oraz dostępność nowoczesnych technologii zdrowotnych. Uzyskany wynik uplasował Polskę na ostatnim miejscu wśród 7 badanych krajów (oprócz Polski – Bułgaria, Czechy, Holandia, Szwecja, Dania, Niemcy)[1].

Dobry stan naszego zdrowia ma wpływ przede wszystkim na jakość naszego życia, ale nie tylko. Od tego, czy my jesteśmy zdrowi, zależy również przyszłość naszych dzieci – począwszy od takich aspektów jak nauka zdrowego trybu życia już od małego, a zakończywszy na aspektach czysto ekonomicznych (jak mamy dobre zdrowie, jesteśmy w stanie dłużej pracować i sami zarabiać pieniądze, nie muszą utrzymywać nas dzieci). Jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie? Uprawiać sport! Właśnie do tego przekonują po raz 11. organizatorzy wielkiej kampanii społecznej – Narodowego Dnia Sportu, w ramach której odbywają się setki bezpłatnych treningów w całym kraju.

Zacznij przygodę ze sportem

Fundacja Zwalcz Nudę, dzięki współfinansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, już po raz 11. organizuje święto zdrowia i aktywnego trybu życia – Narodowy Dzień Sportu. Przygotowania trwają cały rok. Zaproszeni do udziału w kampanii partnerzy – punkty sportowe z całego kraju – organizują u siebie bezpłatne treningi oraz dołączają do wielkiego pikniku w Warszawie na błoniach PGE Narodowego. W ten sposób powstaje program setek bezpłatnych treningów z dziesiątek dyscyplin sportowych. Całą serię wydarzeń fundacja zbiera pod jednym hasłem i nagłaśnia wielką kampanią: Narodowy Dzień Sportu.

Piłka nożna, kajakarstwo, pływanie, tenis, siatkówka, gimnastyka, karate, kolarstwo, judo, fitness, bieganie, minigolf, kendo, lekkoatletyka, hokej, tenis, aqua aerobik, taekwondo, nordic walking – to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować bezpłatnie w ramach Narodowego Dnia Sportu. Kampanię wspierają również znani polscy sportowcy: Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Ignaczak, Artur Noga, Marcin Hakiel, Agnieszka Kobus-Zawojska, Joanna Hentka, Adrian Castro, Katarzyna Dulnik czy Anna Bosak. Poćwiczyć będzie można w całej Polsce, w małych i większych miejscowościach: Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Koninie, Sandomierzu czy Bytomiu.

Podczas Narodowego Dnia sportu każdy znajdzie coś dla siebie – wybór dyscyplin jest tak duży, że nie sposób nie trafić na tę, która się nam spodoba! A jak znaleźć wydarzenie dla siebie? Wystarczy wejść na stronę www.narodowydziensportu.pl, wpisać swoją miejscowość czy dyscyplinę, a wyszukiwarka pokaże nam treningi dla nas – opowiada Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę. – A na mieszkańców i mieszkanki Warszawy 17 września czeka dodatkowo wielki piknik na błoniach PGE Narodowego. Wstęp wolny!

Wielki piknik na błoniach PGE Narodowego – ponad 100 wystawców

Odbywający się 17 września wielki piknik na błoniach PGE Narodowego to okazja nie tylko do zabawy, ale też odkrycia swoich sportowych pasji oraz zdrowego trybu życia. Dmuchańce, sztuki walki, kącik małego jeźdźca i zawody jeździeckie, spotkania z olimpijczykami i sportowcami, akrobatyka, pomiary składu ciała, konsultacje fizjoterapeutyczne, degustacje i pokazy kulinarne na stoisku Polskiej Izby Żywności Ekologicznej, zawody w podnoszeniu ciężarów, animacje dla dzieci oraz specjalna strefa polskich producentów owoców i warzyw, w której na dzieci czekać będą warzywno-owocowi superbohaterowie, koło fortuny z nagrodami czy dietetycy. Nie zabraknie również informacji na temat, dlaczego warto wybierać polskie warzywa i owoce. To, i wiele więcej, czeka na każdego, kto 17  września w godz. 12:00-17:00 odwiedzi błonia PGE Narodowego w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji o pikniku tutaj: https://narodowydziensportu.pl/piknik-w-warszawie

Narodowy Dzień Sportu to piękna inicjatywa, którą od początku wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Fundacja Zwalcz Nudę realizuje jeden z naszych priorytetów, którym jest popularyzacja sportu i aktywizacja jak najszerszej grupy społecznej. Piknik na błoniach PGE Narodowego to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Jestem przekonany, że dzięki wszystkim inicjatywom wspieranym przez Ministerstwo Sportu i Turystki, w tym także wydarzeniom takim jak Narodowy Dzień sportu, coraz więcej osób przekona się do regularnego uprawiania sportu  – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Weź udział w Narodowy Dnia Sportu!

Udział w treningach, wydarzeniach i animacjach w całej Polsce jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę www.narodowydziensportu.pl/wydarzenia-2023  i znaleźć coś dla siebie.

Strategicznym partnerem aktywnego stylu życia i Narodowego Dnia Sportu 2023 są polscy producenci owoców i warzyw. Wspólnie promujemy jeden prosty fakt: warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego, co jemy w każdym posiłku.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl