LIV Golf na żywo z Adrianem Meronkiem!

Golf Channel Polska zaprasza na ekscytujące turnieje LIV Golf na żywo z Adrianem Meronkiem

Jedyny polski kanał telewizyjny o tematyce golfowej Golf Channel Polska ogłasza powrót transmisji na żywo największych prestiżowych turniejów golfowych. W 2024 wyłącznie na Golf Channel Polska fani będą mogli śledzić turniej LIV Golf z udziałem Adriana Meronka. Pierwszy turniej transmitowany będzie już w ten weekend od piątku do niedzieli o 19 na żywo z Meksyku.

 „Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o jego transferze i z niecierpliwością będziemy trzymać kciuki za jego sukcesy, wiedząc, jak ważne są one dla naszych widzów i fanów polskiego golfa.” – komentuje prezes zarządu Golf Channel Polska, Karol Warda.

LIV Golf – Najmłodszy prestiżowy turniej z największymi nagrodami pieniężnymi

LIV Golf to innowacyjna seria turniejów, która rewolucjonizuje świat golfa. Charakteryzująca się formatem 54-dołków bez cięć oraz udziałem 52 najlepszych graczy na świecie. LIV Golf wprowadził nowy poziom nagród finansowych w profesjonalnym golfie, oferując jedne z najwyższych pul nagród w historii sportu. W 2023 roku całkowita pula nagród wynosiła 405 milionów dolarów amerykańskich, z turniejami indywidualnymi oferującymi 20 milionów dolarów na zawody oraz dodatkowymi 5 milionami dolarów przeznaczonymi na nagrody drużynowe. Podczas inauguracyjnego sezonu, finałowy turniej drużynowy zapewniał 30 milionów dolarów nagród dla czołowych graczy oraz 50 milionów dolarów w nagrodach drużynowych.


Adrian Meronk – Polski mistrz golfa na światowej arenie

Naszą dumą jest możliwość transmitowania turniejów z udziałem wybitnego polskiego golfisty Adriana Meronka, który zasłynął jako pierwszy Polak zwyciężający w prestiżowym turnieju European Tour w 2022 roku triumfował w Horizon Irish Open. To historyczne osiągnięcie Meronka stanowiło przełomowy moment dla polskiego golfa, stawiając go na mapie światowej. Dodatkowo, Meronk zaimponował światu swoim zwycięstwem w ISPS Handa Australian Open w 2022 roku, pokonując rywali znaczącą przewagą. Kontynuował swoją serię sukcesów, wygrywając DS Automobiles Italian Open w 2023 roku oraz Estrella Damm N.A. Andalucía Masters, dowodząc swojej klasy i determinacji. Jego niezwykła forma i konsekwencja w najważniejszych turniejach golfowych świata, takich jak The Open Championship, gdzie zajmował czołowe miejsca, potwierdzają, że Adrian Meronk jest nie tylko dumą Polski, ale także jednym z najbardziej znaczących graczy w międzynarodowym golfie. Meronk, poprzez swoje osiągnięcia, zyskał uznanie i szacunek na arenie światowej, stając się inspiracją dla wielu młodych golfistów w Polsce i na świecie.

LIV Golf – Nowa era turniejów, która trafia do młodych ludzi

Turnieje te będą odbywać się w różnych zakątkach świata, dając polskim fanom golfa niepowtarzalną szansę śledzenia globalnych zmagań. LIV Golf zrewolucjonizował prezentację golfa w telewizji, dostosowując swoją grafikę i styl nadawania do potrzeb młodszego pokolenia. Np. transmisje na kanale The CW w Stanach Zjednoczonych, który jest znany z angażowania młodszej publiczności, odzwierciedlają tę zmianę – są dynamiczne, przystępne i pełne energii, co odróżnia je od tradycyjnych, bardziej stonowanych transmisji golfowych. Ta świeża i uproszczona forma prezentacji sprawia, że golf staje się bardziej dostępny i zrozumiały dla osób, które dotąd nie miały z nim styczności z powodów np. ekonomicznych, a chcą poznać ten sport. To dobry krok w Polsce do krzewienia tej dziedziny sportu.

2024 – rok pełen golfowych emocji

W 2024 roku Golf Channel Polska będzie jedynym kanałem w Polsce, który zapewni transmisję wszystkich turniejów LIV Golf

          •        LIV Mexico Mayakoba: 2-4 lutego

          •        LIV Las Vegas: 8-10 lutego

          •        LIV Jeddah: 1-3 marca

          •        LIV Hong Kong: 8-10 marca

          •        LIV Miami: 5-7 kwietnia

          •        LIV Adelaide: 26-28 kwietnia

          •        LIV Singapore: 3-5 maja

          •        LIV Houston: 7-9 czerwca

          •        LIV Nashville: 21-23 czerwca

          •        LIV Andalusia: 12-14 lipca

          •        LIV UK: 26-28 lipca

          •        LIV Greenbrier: 16-18 sierpnia

„To zobowiązanie stanowi istotny element naszej misji – dostarczania najlepszej jakości rozrywki golfowej. Dzięki temu widzowie będą mieli unikalną możliwość śledzenia każdego uderzenia, każdego turnieju, w którym uczestniczy Adrian Meronk, oraz innych wybitnych zawodników tej serii.” –  dodaje prezes zarządu Golf Channel Polska, Karol Warda

MWE Networks – nowy rozdział dla Golf Channel Polska

Przejście pod skrzydła MWE Networks było kluczowym momentem dla Golf Channel Polska. Dzięki temu kanał przeszedł kompleksową renowację i restrukturyzację, co pozwoliło, by ten jedyny polski kanał golfowy przetrwał na rynku i dalej mógł się rozwijać i umacniać pozycję na rynku kanałów sportowych. Nasze zaangażowanie w transmisję LIV Golf to dowód na ambicje i plany rozwoju stacji.

Golf Channel Polska dostępny jest w:

NETIA – nr 79

VETRA – nr 225

MULTIMEDIA – nr 133

POLSAT BOX – nr 343

UPC – nr 518

CANAL+ – nr 191

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl