Polonia Cup

Turniej Polonia Cup odbywa się w Amber Baltic Golf Club już po raz czternasty. Ogromny sukces poprzednich edycji tego turnieju powoduje zwiększające się z roku na rok zainteresowanie tą imprezą. Rośnie również zainteresowanie ze strony kibiców i mediów, które z roku na rok poszerzają swoje relacje z przebiegu turnieju.

Ideą powstania turnieju Polonia Cup była integracja środowiska polskich golfistów z „golfową Polonią” oraz z grającymi w golfa cudzoziemcami, zawodowo lub rodzinnie związanymi z naszym krajem. W każdej z edycji turnieju specjalny puchar i nagrodę otrzymuje najlepszy golfista – Polonus, a zwycięzcy są wyłaniani w kategorii kobiet i mężczyzn.

W tegorocznym turnieju uczestniczą ponownie „weterani” Polonii Cup: Andrzej Stasiak z Kanady i Michał Poniż z Warszawy, którzy uczestniczyli w każdej jego edycji. Nie zabrakło także: zwycięzcy Polonii Cup 2008 Grzegorza Gawrońskiego oraz Martyny Mierzwy – najlepszej w kategorii Pań podczas ubiegłorocznego turnieju. Grają także gwiazdy: Piotr Gąssowski, Robert Rozmus oraz Michał i Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru.

Po pierwszej rundzie na pierwszym miejscu z wynikiem 75 uderzeń znaleźli sie exequo Martyna Mierzwa i Michał Poniż. Zaraz za nimi uplasował się Michał Kasprowicz (76). Rewlacyjnie zagrali także Piotr Dąbrowiecki i Maciej Stasiak (77).