Mistrzostwa Bydgoszczy w golfie.

Kamal Bydgoszcz Open – Mistrzostwa Bydgoszczy w golfie.

Kiedy w 2001 roku rozpocząłem poszukiwania miejsca do gry w golfa w okolicach Bydgoszczy trafiłem w Internecie na stronę “Pole golfowe w Olszewce”. Spakowałem sprzęt i wyruszyłem w drogę. Kiedy zaparkowałem obok budynków gospodarczych przywitali mnie właściciele – Maryla i Telesfor Horodeccy. Byli bardzo zaskoczeni, że ktoś ich odwiedził, a szczególnie tym, że miał ze sobą kije golfowe. Pole okazało się równo wykoszonym terenem o powierzchni 100×40 metrów z wytyczonymi dwoma greenami. Czy byłem zawiedziony? Może byłbym gdyby nie … gospodarze. Trudno spotkać tak sympatycznego człowieka, jakim jest Telesfor Horodecki, który godzinami może opowiadać o swojej golfowej pasji. “Zbuduję tu pole golfowe” powtarzał jak mantrę, aż sam uwierzyłem w jego marzenie.

Kiedy w sobotę 19 września 2009 przyjechałem dokładnie w to samo miejsce trudno było znaleźć miejsce do zaparkowania samochodu, okazały dom klubowy przerobiony ze stodoły pełen był golfistów, a przed nim stało mnóstwo wózków golfowych. Spojrzałem na pole, na starannie wykoszone fairwaye dziewięciu dołków, chorągiewki na wypielęgnowanych greenach. Jedna rzecz pozostała bez zmian – uśmiech na twarzy Horodeckiego, kiedy wyszedł mi na powitanie.

Turniej Kamal Bydgoszcz Open to otwarte mistrzostwa Bydgoszczy. Rozgrywane po raz trzeci przyciągnęły aż 41 graczy z regionu. Bez wątpienia to największe zawody golfowe w województwie kujawsko pomorskim. Na polu w Olszewce obowiązuje system handicapowy według własnych reguł. Rywalizowano w dwóch kategoriach, brutto i netto. Turniej zaplanowano na dwa dni. Przebiegał on w bardzo miłej atmosferze zarówno na polu jak i w domku klubowym gdzie o podniebienia gości zadbała żona Telesfora – Maryla Horodecka. Jej typowo polska kuchnia jest znana w całej okolicy. Pole przygotował do gry oraz zapewni informatyczną obsługę turnieju Łukasz Horodecki. W kategorii brutto po pasjonującej dogrywce wygrał Zbyszek Piskorz z Torunia, drugie miejsce zajął Krzysztof Rykowski (129) a trzecie Andrzej Dróżdż (141). W kategorii netto walka była bardziej wyrównana. Pierwszy był Krzysztof Pawlik wyprzedzając tylko o 0, 2pkt Kaspra Paszczykowskiego który o drugie miejsce wygrał w dogrywce z Piotrem Lichym. Gracze z pierwszych miejsc zdobyli trójkołowe wózki BagBoy Express 240, drugie miejsca premiowane były torbami Taylor Made Monaco a trzecie wózkami BagBoy SC 545. Wszystkie nagrody ufundowała firma Kamal, producent kostki brukowej. Patronami medialnymi imprezy były Gazeta Wyborcza oddział Bydgoszcz i Telewizja internetowa Bydzia.tv. Nagrodą specjalną był kryształowy puchar ufundowany przez Mariana Wlizo z firmy Marcrystal z Torunia za wygraną w konkursie “nearest to the pin” na 6 doku (130m). Najbliżej flagi piłkę umieścił Witold Piechaczyk. Zawiedli niestety bydgoscy faworyci do zwycięstwa Adam Pawłonka (broniący tytułu Mistrza Bydgoszczy) i Rafa Rudol, uczestnicy zeszłorocznego finału World Golfers Championship w Malezji.

PIERWSZE MIEJSCE NETTO KRZYSZTOF PAWLIK (Z LEWEJ)