Burzowe World Golfers Poland Championship w Naterkach.

Burzowe World Golfers Poland Championship w Naterkach.

Dobre wyniki osiągnęli uczestnicy kolejnej eliminacji World Golfers Poland Championship rozgrywanej na polu golfowym Mazury Golf & Country Club. A warunki pogodowe nie były łatwe. Najbardziej we znaki dała się burza, która szalała wokoło i w końcu przeszła nad polem golfowym w Naterkach. Turniej przerwano a zmoknięte golfistki i golfiści mieli godzinną przerwę. Po wznowieniu gry, jeszcze dwukrotnie obficie padało, ale na szczęście kolejne, znacznie mniejsze burze przeszły obok pola golfowego.
Po ostatnich eliminacjach zachwycaliśmy się udanymi występami Jerzego Dudka i Mariusza Czerkawskiego, którzy sukcesywnie podnoszą swoje umiejętności golfowe. Tym razem w turnieju pokazał się Robert Rozmus. Jak zwykle w doskonałej formie, uzyskał wynik 81 uderzeń brutto (71 netto) i dał wyraźny sygnał kolegom z kategorii „Celebrities”, że w finałowym turnieju WGPC będzie faworytem nr 1. W kategorii handicapowej 0 -10, w której grał Robert, jeszcze dwóch innych zawodników uzyskało wynik 71 uderzeń netto. O kolejności w pierwszej trójce zadecydował count back. Na pierwszym miejscu znalazł się Romuald Centkowski, na drugim Robert Rozmus, a na trzecim Michał Śladowski.
W innych grupach handicapowych znakomicie zagrali: Piotr Batogowski 64 uderzenia netto (hcp 11 – 15), Paweł Wałach 65 uderzeń netto, Marcin Zięba 66 uderzeń, Tadeusz Szkałuba i Robert Kubiak po 68 uderzeń (wszyscy hcp 21 – 25), Jan Radziszewski 65 uderzeń i Bogdan Krzyżówek 67 uderzeń (hcp 26 – 36).
W turnieju Diners Club Trophy kategorię brutto wygrał Piotr Batogowski 77 uderzeń, a netto Michał Śladowski 72 uderzenia.
W konkurencjach dodatkowych „Lexus Warszawa-Wola Closest to the Pin” wygrał Marcin Zięba z wynikiem 39 cm od dołka, „Diners Club Longest Driver Kobiet” Beata Bednarek-Zielińska, a w „Diners Club Mężczyzn” Marek Kalitowicz.
Najpóźniej w poniedziałek, zostanie opublikowana lista finalistów turnieju World Golfers Poland Championship, który rozegrany zostanie w Binowie w terminie 26 – 28 sierpnia (25 sierpnia dzień treningowy). Po zebraniu potwierdzeń od finalistów (łącznie z opłatami turniejowymi), zostanie opublikowana liczba miejsc kwalifikacyjnych jaka będzie do wywalczenia w „Turnieju Ostatniej Szansy World Golfers Poland Championship”, który rozegrany zostanie w Modrym Lesie 15 sierpnia. Tam poznamy tych, którzy jako ostatni dołączą do grona osób walczących o wyjazd do Tajlandii (WPGC) i na Mauritius (DC Trophy).