XV PZU POLONIA CUP zakończona!

XV PZU POLONIA CUP zakończona!
Czasy się zmieniają i wszystko biorą młodzi. Malkolm Kokociński , Grzegorz Zieliński i Janek Szmitdt to gwiazdy wśród mężczyzn w XV już turnieju Polonia Cup a wśród kobiet Amanda Majsterek. Czyli sama młodzież! O zwycięstwo w kategorii mężczyzn potrzebna była dogrywka. Prowadzący po dwóch dniach Malcolm Kokociński ze Szwecji musiał dograć jeden dodatkowy dołek z Grzegorzem Zielińskim aby udowodnić swoją przewagę nad trenującym w USA, polskim juniorem. Dużą szansę na zwycięstwo miał także Janek Szmidt ulegając tylko jednym punktem swoim starszym kolegom. Ostatnie trzy dołki liderzy rozgrywali już w strugach deszczu co zapewne także miało swoje znaczenie.
Malcolm Kokociński dziewiętnastolatek (hcp + 3.0) jest członkiem kadry szwedzkich juniorów. Dawniej reprezentował także polską kadrę juniorów.

Najstarszy i chyba najbardziej prestiżowy w Polsce turniej amatorski Polonia Cup jak zwykle przyciągnął sporą rzesze golfistów z Polski i wielu rejonów świata. Od samego początku w turnieju tym bez żadnej przerwy uczestniczą Andrzej Stasiak z Kanady i Michał Poniż z Warszawy i USA. Zostali oni uhonorowani medalami Senatu dla działaczy polonijnych, medale wręczył im osobiście Senator Andrzej Person. Również organizator został uhonorowany specjalnym medalem dwudziestolecia senatu. Klub Amber Balic z kolei uhonorował działacza golfowego z USA A. Chudego dożywotnim członkostwem w klubie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się tradycyjnie w hotelu Amber Baltic. Gwiazdą wieczoru była Izabela Kopeć mezzosporan liryczny.

Pierwsza dziesiątka XV PZU POLONIA CUP- Strokeplay Brutto
T1 Kokociński Malcolm
T1 Zieliński Grzegorz jr.
3 Szmidt Jan jr.
4 Paech Jakub
T5 Marcinkowski Marek
T5 Śladowski Michał
7 Gawroński Grzegorz
8 Kasprowicz Michał
9 Zawadowski Jan
T10 Łosko Cezary
T10 Stasiak Andrzej
Zobacz fotografie z turnieju.