Citi Handlowy XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet

Po drugim dniu Citi Handlowy XII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kobiet w zasadzie było już wiadomo kto powalczy o tytuły najlepszych pań w Polsce. Najlepszą okazała się  Katarzyna Selwent , drugie miejsce zajęła włoszka Barbara Borin a trzecie ex aequo Dominika Gradecka i Dorota Zalewska.

Katarzyna Selwent zagrała  71 uderzeń, co pozwoliło jej awansować o cztery pozycje w górę  i osiągnąć pierwsze miejsce w klasyfikacji 150,  dwa uderzenia więcej miała Barbara Borin a po 154 uderzeń  Dominika Gradecka i Dorota Zalewska

Po trzech dniach rywalizacji na polu Modry Las GC tytuł mistrzyni Polski prowadzenie utrzymała i wywalczyła miano najlepszej Katarzyna Selwent z łącznym wynikiem 224. Wicemistrzynią, z rezultatem 227, została Dorota Zalewska  a trzecie miejsce zajęła Dominika Gradecka.

23-letnia Katarzyna Selwent po raz pierwszy zdobyła tytuł mistrzowski w MP Kobiet, jest to  także pierwszy tytuł zdobyty przez Polkę od 2012 r. „Jestem bardzo zadowolona, szczególnie, że jest to moje pierwsze zwycięstwo w MP Kobiet. Bardzo się starałam i chciałam uplasować się jak najwyżej, ale nie spodziewałam się wygranej. Dziewczyny grały na prawdę bardzo dobrze i były wymagającymi rywalkami. Widać, że z każdym rokiem poziom kobiecego golfa w naszym kraju jest co raz wyższy”. Podczas ceremonii Selwent podziękowała wszystkim zawodniczkom za wytrwałość, zwracając uwagę na trudne warunki podczas pierwszego dnia. Drugie miejsce wywalczyła juniorka z Binowo Park GC Dorota Zalewska, którą do liderki dzieliły 3 uderzenia (227): „Mimo że wynik mówi co innego, to nie jestem zadowolona ze swojej gry. Po pierwszym dniu wiedziałam, ze mam 2 uderzenia straty i chciałam je odrobić. Dzisiaj zaczęłam od dwóch bogey’ów i różnica zaczęła się zwiększać. Wiedziałam już, że będzie ciężko i starałam się zagrać przynajmniej przyzwoity wynik”.

Ostatnie miejsce na podium zajęła Dominika Gradecka (Gradi GC) z wynikiem 229: „Popełniłam za dużo błędów. W każdej rundzie miałam taki dołek, który mnie pokonał. Z tego nie jestem zadowolona, ale cieszę się z lepszej formy i zajęcia trzeciego miejsca. Przede mną teraz występ w Faldo Series Poland, także nastawiam się pozytywnie”.

W trakcie drugiej i trzeciej rundy zostały rozegrane także konkursy, w których wygrały Włoszka Barbara Borin (longest drive) oraz Elżebieta Wolschendorf-Łazowska i Beata Szmidt (closest to the pin).

Wyniki końcowe Citi Handlowy XII Mistrzostw Polski Kobiet (5-8.08.2016 r., Modry Las GC)

  • Klasyfikacja stroke play brutto
  1. Katarzyna Selwent – 224 (79, 71, 74)
    2. Dorota Zalewska – 227 (77, 77, 73)
    3. Dominika Gradecka – 229 (75, 79 75)
  • Klasyfikacja stroke play netto

1.Oksana Wojtkiewicz
2. Eleonora Marabotti
3. Amanda Majsterek

źródło PZG , foto Danuta Freiherr

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl