Okiem (jak ojca) dyrektora

Okiem dyrektora

Ostatnia szansa… jest jeszcze 40 miejsc!

Po raz dziewiąty w tym roku golfiści będą walczyć o awans w turnieju eliminacyjnym do finału World Golfers Poland Championship 2010 , w sobotę 24 lipca na polu golfowym Mazury Golf & CC w Naterkach – zostało dwadzieścia miejsc. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej z sześciu grup handicapowych oraz zdobywcy pierwszych miejsc brutto i netto w klasyfikacji Diners Club Trophy awansują bezpośrednio do finałów. Rozstrzygną się również charakterystyczne dla tego turnieju klasyfikacje Lucky Loosers, z których do finału awansuje kolejne ponad 20 osób. W klasyfikacji Lucky Loosers liczą się 3 najlepsze wyniki stableford z turniejów eliminacyjnych. Walczymy więc o 40 miejsc w finałach.
Rywalizacja zapowiada się niezmiernie ciekawie. W grupie handicapowej 6 – 10 niemal pewny awansu jest Jan Piętka, który zagrał w trzech eliminacjach i zgromadził 90 punktów stableford. Na miejscach od 2 do 9 uplasowali się golfiści, którzy rozegrali po dwie eliminacje i ich pojawienie się na turnieju w Naterkach zwiększy czy wręcz zapewni im awans do finałów z klasyfikacji „Lucky Loosers”, a są to: Wojciech Żurkowski 61 pkt., Katarzyna Kaźmierczak 59 pkt., Kazimierz Zadrożny 57 pkt., Tadeusz Grodziński 56 pkt., Przemysław Piński 53 pkt., Kazimierz Magda 49 pkt., Henryk Rottau 43 pkt. i Damian Fernezy 42 pkt.
W grupie hcp 11 – 15 aż osiem osób rozegrało po trzy turnieje. Na prowadzeniu jest Ewa Geritz 90 pkt., na drugim Jerzy Górski 88 pkt., a na trzecim z 86 punktami są Lesław Górski i Tomasz Żybula. Kolejnych dwóch zawodników Janusz Kotynia i Zbigniew Folta zdobyło po 81 pkt. Na siódmym miejscu jest Igor Zagórowski, który mimo udziału tylko w dwóch turniejach zdobył 66 pkt. i zdobycie w ostatnim turnieju niewiele ponad 20 punktów stablaford niemalże gwarantuje mu wywalczenie awansu do finału. Po dwa turnieje rozegrało w tej grupie ponad dwudziestu uczestników i udział każdego z nich w eliminacjach w Naterkach znacząco zwiększa ich szanse na finał.
W grupie hcp 16 – 20 zdecydowanym faworytem jest Sławomir Majchrzak, który zdobył najwięcej do tej pory – 103 punkty. Wyprzedza Tomasza Onichowskiego z 98 pkt., na trzecim miejscu znajduje się Jan Łach 85 pkt. Tylko o jeden punkt mniej ma Krzysztof Olak. Kolejne miejsca zajmują: Robert Buzek 81 pkt., Radosław Mastalski 79 pkt., Dariusz Nowosad 76 pkt., Adam Szymański 71 pkt., Andrzej Zawadzki 62 pkt. i Marek Pakulski 56 pkt.
W kategorii hcp 21 – 25 pierwsze miejsce zajmuje Robert Kozak 94 pkt., drugie Marcin Tutka 87 pkt., a trzecie Janusz Pobereszko 86 pkt. Zakładając hipotetycznie, ze żaden z zawodników pierwszej trójki nie pojawi się na turnieju w Naterkach, kolejnych aż 14 przy osiągnięciu średniego wyniku około 30 pkt. stableford, ma szanse na awans do pierwszej trójki i finału, a są to: Michał Koziej 82 pkt., Jan Dworzański 77 pkt., Piotr Maciejczyk 63 pkt., Adam Smalarz 62 pkt., Beata Fernezy 61 pkt., Katarzyna Dolińska Guz 60 pkt., Mirosław Dziekan 59 pkt., Krzysztof Skrobacki 59 pkt., Dariusz Karmowski 58 pkt., Tomasz Kurdziel 57 pkt., Grzegorz Paterak 56 pkt.
W grupie 26 – 36 pkt. prowadzi Henryk Bryniak 101 pkt. przed Jackiem Maćkowskim 98 pkt., a na trzecim miejscu znajdują się Ignacy Kodym i Marek Wasik po 91 pkt. Niewiele punktów brakuje kolejnym w klasyfikacji graczom by wskoczyć do pierwszej trójki: Mieczysław Piwowar 89 pkt., Tomasz Sawzdrago 78 pkt., Marek Safianowski 76 pkt.

W klasyfikacji brutto Diners Club Trophy – Lucky Loosers prowadzi Jan Piętka przed Pawłem Iwanowskim i Sławomirem Majchrzakiem, zaś netto: Sławomir Majchrzak, Piotr Korwin Piotrowski i Jan Piętka.

Z powyższej, krótkiej analizy klasyfikacji Lucky Loosers można wysnuć kilka wniosków:
– szanse na awans ma wielu golfistów
– niektórzy gracze pojawiają się w klasyfikacjach w pierwszej trójce dwukrotnie. W związku z tym rysuje się możliwość awansu dla tych którzy zajmą czwarte, piąte, a nawet szóste miejsca.

I wreszcie ostatnia konkluzja. Porzućmy analizy i szanse wynikające z dodatkowych klasyfikacji, przecież wystarczy dobrze zagrać w turnieju i awansować do finałów – tym bardziej, ze już zakwalifikowani „wypadają” z rywalizacji o awans.

Po turnieju eliminacyjnym w Naterkach prosimy wszystkich finalistów o potwierdzenie uczestnictwa w turnieju finałowym. Wówczas ogłosimy liczbę miejsc dających awans do finału, o które będą walczyli uczestnicy turnieju ostatniej szansy, który rozegrany zostanie 15 sierpnia na polu golfowym Modry Las pod Choszcznem.

Zapraszamy serdecznie do rywalizacji. W perspektywie walka o światowy finał w Tajlandii.

Klasyfikacja „Lucky Loosers” : http://www.golfpgc.pl/index.php/wyniki/lucky-loosers
Klasyfikacja „Lucky Loosers – Diners Club Trophy”: http://www.golfpgc.pl/index.php/diners-club-trophy/lucky-loosers
Finaliści: http://www.golfpgc.pl/index.php/tutorials-mainmenu-34/finalici