Zimowe treningi młodych golfistów

Zimowe treningi młodych golfistów
Golf, mimo panującej opinii, nie jest sportem sezonowym. Dla młodych ludzi może stać się alternatywą dla popularnych, zimowych dyscyplin. W ramach Toya Golf & Country Club od ponad pół roku funkcjonuje Akademia Golfa Davida Leadbettera. Obecnie programem objętych jest czterech juniorów, którzy już dziś odnoszą znaczące sukcesy.
Przygotowania do sezonu
Szkolenie w DLGA opiera się na wypracowanych przez lata metodach, których skuteczność mogą potwierdzić najlepsi golfiści świata. Trening przystosowany jest indywidualnie do każdego zawodnika i zależy od panujących warunków atmosferycznych. Obecnie praca całego zespołu koncentruje się na poprawie techniki i gibkości juniorów oraz ich sprawności fizycznej. Nie mniej ważne jest przygotowanie psychiczne. W okresie zimowym doskonale sprawdzają się wyjazdy sportowe, w trakcie których można przyjrzeć się ogólnej kondycji zawodników. Pod koniec stycznia, golfiści z Toya Golf mieli okazję uczestniczyć w obozie zorganizowanym w Szklarskiej Porębie, gdzie pod okiem Mike’a O’Briena i Filipa Naglaka pracowali nad poprawą formy oraz koordynacji ruchowej.
Bogata infrastruktura
Spośród innych, polskich szkół golfowych, Akademię Golfa Davida Leadbettera wyróżnia holistyczny program nauczania. – W każdej z 25 placówek DLGA na świecie zajęcia prowadzi się w oparciu o te same struktury treningowe – tłumaczy Matthew Tipper, dyrektor DLGA. – Oprócz doskonałego zaplecza kadrowego, juniorzy mają do dyspozycji najnowocześniejszą infrastrukturę szkoleniową – dodaje. W jej skład wchodzi przebudowany driving range oraz innowacyjne programy i urządzenia, w tym system Trackman. Obliczenia generowane przez program umożliwiają profesjonalny dobór kijów, odpowiednich do posiadanych umiejętności czy wymagań. Uzupełnieniem są systemy do analizy swingu V1 oraz monitorowania 28 najważniejszych parametrów przy uderzeniu putterem. Pod koniec stycznia wrocławskie DLGA wzbogaciło się również o system Sam Balance Lab, który pozwala ustalić sposób, w jaki porusza się masa ciała golfisty podczas swingu.
Nowy sezon, wiele możliwości
Juniorzy z Klubu Golfowego Toya Golf mają już na koncie Klubowe Mistrzostwo Polski, a w swym gronie – indywidualnego Mistrza Polski Juniorów. W nadchodzących tygodniach przystąpią do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie. W marcu rozpoczyna się pierwszy z pięciu turniejów z cyklu World Junior Golf Series – Kenako South African World Juniors. Drugie spotkanie z serii WJGS odbędzie się w czerwcu, na polu golfowym Toya Golf. Na kolejne rozgrywki juniorzy udadzą się do Islandii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych.
fot. DLGA