Damy i dżentelmeni na polu!

Damy i dżentelmeni na polu!
Jak co roku, tym razem 19 czerwca, w niedzielę, ROTARY CLUB SZCZECIN POMERANIA, zorganizował Charytatywny Rotariański Turniej Golfowy, którego głównym celem było zebranie pieniędzy na pomoc, ludziom którzy w golfa nie grali, nie grają i prawdopodobnie nigdy grać nie będą. W ubiegłym roku dzięki hojności uczestników, uzyskano pomoc w zakupie pomocy dydaktycznych do Gabinetu Terapii Logopedycznej dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego n°1 w Szczecinie i w zakupie sprzętu do zabiegów laparoskopowych dla kliniki Chirurgii Dziecięcej i Onkologicznej PAM. Dochód z tegorocznego turnieju będzie przeznaczony na pomoc dla szczecińskich dzieci i młodzieży niewidomej i niedowidzącej. Za zebrane pieniądze zakupione zostaną dla nich maszyny brajlowskie oraz lupy elektroniczne.
Turniej tegoroczny był szczególny także z powodu, swego pierwszeństwa w Polsce jako Turniej RETRO, w którym mile widziane było pokazanie się w stroju z czasów minionych. Pole w Binowie więc zaszczyciły swą obecnością wytworne damy oraz dżentelmeni. Wnosząc w to miejsce pewną magię ubiegłych czasów. Całość nabrała nieco większego wyrazu i elegancji. Zwłaszcza panie przyciągały uwagę swoimi eleganckimi strojami, a ich kapelusze niczym kwiaty skutecznie przyciągały wzrok.
Powstał w ten sposób swoisty klimat elegancji, dystyngowanych manier i wyjątkowości. Czegoś, czego jak się głębiej zastanowimy dziś nam niestety we współczesnym golfie brakuje! Tej magii miejsca, klubu gdzie zawsze możemy liczyć na miłe przyjęcie i życzliwość. Nasz dzisiejszy golf stał się w zasadzie techniczny i nijaki. Wszędobylskie sieciowe uniformy produkowane seryjnie, do tego za jakieś kosmiczne pieniądze tak naprawdę sprawiają, że wszyscy na polu wyglądają podobnie. Jak w Korei czy Wietnamie. Sportowe wzory coraz to wymyślniejszych np. butów fasonem z Chin zalewają nasze pola, stajemy się przez to masą bez wyrazu i osobowości – a gdzie klasyka? Wartości które niesie golf? Elegancja, etykieta, życzliwość czy uczciwość? Muszę przyznać, że bardzo mi się podobają stroje retro i chyba warto o to zawalczyć. Wiem że to może niebyt wygodne i niektórym wydaje się staroświeckie, ale …. Warto czasami pochylić się nad tradycją i wnieść nieco dostojności do naszej ulubionej gry.
W charytatywnym turnieju rotariańskim w kategorii brutto zwyciężył idący ostatnio jak burza, z wynikiem 77 uderzeń, Andrzej Olszewski. W kategorii 0-12,4 pierwsze miejsce zdobył z wynikiem 39 pkt. Stb. Stefan Smoliński, drugi był Andrzej Olszewski ( 39), trzeci Krzysztof Boniewski (36). W kategorii 12,5-24,4 pierwszy był Piotr Korwin Piotrowski 40 pkt. Drugi |Zbigniew Folta ( 39) i trzeci Szymon Woźniakowski ( 39). W grupie 24,5-36 pierwszy był z wynikiem 42 pkt Stb. Mariusz Gładysz, drugi Robert Piesik(38) i trzeci Jerzy Kurnik (38).
Wśród dam pierwsza była Izabela Szukiewicz-Szarkas z wynikiem 40 pkt. Stb. , druga Anna Mozel (36) i trzecia Dorota Jankowska (35).
Zobacz zdjęcia

Zobacz video