Toya Polish Junior

Turniej Toya Polish Junior a WJGS Event oficjalnie otwarty

World Junior Golf Series już trwa. Po rundzie treningowej przyszedł czas na prawdziwą rywalizację. Dziś zawodnicy grają w pierwszej rundzie zawodów Toya Polish Junior a WJGS Event

Wczoraj 64 graczy z całego świata wzięło udział w rundzie treningowej na Toya Golf & Country Club. Po całym dniu spędzonym na polu, o 19.00 w restauracji Inspiracja na Placu Solnym odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, którego dokonał Matthew Tipper, dyrektor David Leadbetter Golf Academy Toya oraz dr Susanna Rosswag, dyrektor World Junior Golf Series w Europie.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy gościć World Junior Golf Series w Toya Golf & CC. Turniej nie tylko pomaga rozwijać tę dyscyplinę w Polsce, ale – co o wiele ważniejsze – daje naszym juniorom możliwość zmierzenia się z najlepszymi graczami z całego świata. Mamy doskonałe zaplecze techniczne, mamy talent, ale to, czego potrzebujemy, to doświadczenie w profesjonalnych zawodach na najwyższym poziomie, takich jak WJGS. To dla nas zaszczyt, że tak dużo graczy z całego świata zdecydowało się przyjechać na ten turniej, pole golfowe jest w pełni gotowe, a prognozy pogody – pomyślne. Jesteśmy podekscytowani WJGS i tym, że nasi zawodnicy zdobędą cenne doświadczenie – mówi Matthew Tipper.

– Moje marzenia stały się rzeczywistością. Toya Golf rzuca wyzwanie amerykańskim standardom, prezentując jakość na najwyższym światowym poziomie. Wiem, że golf w Polsce jest jeszcze sportem mało znanym, jednak ten ważny krok, jakim są zawody Toya Polish Junior a WJGS Event, z pewnością przyczyni się do jego popularyzacji. Myślę, że każdy powinien być dumny z tego, że tak duże wydarzenie odbywa się właśnie w Polsce – mówi dr Susanna Rosswag.
fot.Karolina Gembara