Flamenco

Klub Kokko Art przybliża nam kulturę Hiszpanii.

Lata współczesne są znamienne w swym pędzie i braku czasu na cokolwiek.
Cud, że udaje nam się znaleźć chwilę na wypoczynek. Jest to absolutnie niezbędne by normalnie funkcjonować. Jeśli dodatkowo możemy relaksować się rodzinnie – jest to już istne spełnienie.
Poza golfem, który jest nam wszystkim wyjątkowo bliski, możemy rozwijać swoje różnorodne zainteresowania i zachęcać do nich nasze dzieci i bliskich.
Klub Kokko Art wprowadził ostatnio do swojego programu zajęcia taneczne, w tym zajęcia z tańca FLAMENCO.

”Flamenco” to zjawisko znacznie obszerniejsze aniżeli sam taniec. Obejmuje ono również muzykę, śpiew, strój i zachowanie.
Wywodzi się z folkloru Andaluzji. Dokładnie z kultury Andaluzyjskich Cyganów. Od końca lat 60-tych XX wieku jego ekspresyjna wymowa zapiera dech w piersiach obserwatorom.
Ciekawostką może być fakt, że flamenco wywodzi się z dawnych, religijnych tańców orientalnych. Pojawiają się tu elementy tańca hinduskiego, takie jak ruchy ramion, dłoni i palców, a także używanie nóg jako instrumentu perkusyjnego.
Tańcem tym opowiada się całe historie. Gesty i ruchy ciała wyrażają pewne stany emocjonalne tancerza lub też podkreślają znaczenie słów czy charakter melodii, która im towarzyszy.
Tancerzy obowiązuje tradycyjny strój. Dotyczy to mężczyzn jak i kobiet. Strój ten jest często niezwykle barwny, pełen kobiecych falban i dominującej męskiej elegancji.
Każda Pani, która pragnie oderwać się od codziennej szarej rzeczywistości, może dotknąć tej magii tańca oraz folkloru odległej Andaluzji, ucząc się podstaw Flamenco w podwarszawskich Łomiankach. Obowiązkowy podczas zajęć, kolorowy strój zapewnie uwolni naszą fantazję i z pewnością przyniesie wiele ciekawych wrażeń.
Ponadto Kokko Art działa prorodzinnie. Grupy są kilkuosobowe i nic nie stoi na przeszkodzie by razem ćwiczyła np. mama z córką.
Zachęcamy do spróbowania, szczegóły na www.kokko-art.com.pl